Öğretmenlerden bakanlık önünde protesto

Öğretmenlerden bakanlık önünde protesto
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde; ''eş durumu, sağlık, öğrenim özrü, il içi ve il değiştirme mağdurları'' için eylem yaptı.
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in bakanlık uygulamalarını beğenmediklerini belirterek, önceki bakanları aradıklarını ifade etti.
 
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde; ''eş durumu, sağlık, öğrenim özrü, il içi ve il değiştirme mağdurları'' için eylem düzenledi. Ellerinde dövizler taşıyan grup üyeleri, Bakan Dinçer aleyhine slogan da attı.
 
Koncuk, burada yaptığı konuşmada, Dinçer'in bakanlıkla ilgili uygulamalarını eleştirerek, yaptıkları ile eski Milli Eğitim Bakanlarından Hüseyin Çelik ve Nimet Çubukçu'yu arattığını söyledi.
 
Bakan Dinçer'in çocukları ailelerinden ayırdığını ifade eden Koncuk, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, ''O kadar çocuğunuz var birinden vazgeçebilir misiniz?'' diye sordu.
 
Siyasi ya da ideolojik olarak toplanmadıklarını sadece mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirten Koncuk, ''Biz de öğretmen açılımı istiyoruz'' dedi.
 
Bakan Dinçer'in ''Norm kadro fazlası olmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen binlerce öğretmenin 4 4 4 eğitim sistemi dolayısıyla açığa çıktığını'' belirten Koncuk, Bakan Dinçer'in doğruyu söylemediğini öne sürdü.
 
Koncuk ayrıca eşi özel sektörde çalışan eğitimcilere tayin hakkı verilmeyeceği yönündeki açıklamaları da eleştirerek, ''Onlar bu ülkeye vergi vermiyorlar mı, hizmet üretmiyorlar mı?'' diye sordu.
 
Koncuk, Van depremi sonrasında tayin isteyen eğitimi çalışanlarına Bakan Dinçer'in ''olur vermemesine'' karşın Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tayin isteyen sağlıkçılara ''olur verdiğini'' anımsatarak ''O da bakan, Bu da bakan, farkı görün'' dedi.
 
Bir süre bakanlık önünde slogan atmayı sürdüren grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı. (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com