Öğretmenlerden Tiyatro Gösterisi

Öğretmenlerden Tiyatro Gösterisi
Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği (NÜMDER) tarafından sahnelenen 'Bir Zamanlar Eğitim' adlı tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.

NİĞDE - Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği (NÜMDER) tarafından sahnelenen 'Bir Zamanlar Eğitim' adlı tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.

Öğretmenlerin oyunculuğunda gerçekleşen program, eğitim sistemimize hem mizahi hem de düşündürücü bir bakış açısı sağladı.

Kültür Merkezi’ndeki programa Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Afet ve Acil Durum Müdürü Şevki Türk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Ali Durak ve çok sayıda davetli katıldı. Gösteriden önce bir konuşma yapan NÜMDER Başkanı Diler Önem dernek çalışmaları hakkında bilgi verirken tiyatroda yer alan öğretmenlere ve fedakar eşlerine teşekkür etti. Murat Yasin Tekin tarafından yazılan ve Şuayıp Sıtkı, Harun Geçer, Ali Dost, Haydar Sürgit, Turan Çalık, Hüseyin Türkmendağ, Mustafa Kemal Kılınç, Hacı Tekin, Ramazan Bozkır, Mustafa Kartal, Sadi Avşar, Fatih Gözler ve Şakir Musalli tarafından oynanan tiyatro tek perdede sahne aldı.

Bir okuldaki öğretmen diyaloglarından oluşan oyunun konusu şöyle: Okulda klasik eğitim anlayışı hakimdir. Her şey yeni atanan stajyer Ahmet öğretmenle başlar. Matematik öğretmeni Ahmet Bey mesleğine idealist bir başlangıç yapar. Onun idealleri ise diğer öğretmenler arasında tepki çekmektedir. İdealleri ve gördükleri arasında sıkışan Ahmet öğretmen bu durumu annesine yazdığı mektuplarla anlatmaya çalışır. Eğitimin sorunlarının okul içerisindeki bazı karakterlerle akıcı bir dille işlendiği oyunun sonu ise seyirciler için tam bir sürpriz olur.
Profesyonel tiyatroculara taş çıkartan öğretmenler, 'Bir Zamanlar Eğitim' adlı tiyatro için yaklaşık altı aylık bir hazırlık süreci geçirdiler. Video görüntüleri ve müziklerle zenginleştirilen oyun yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Tiyatro sonunda Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Müdür Yardımcısı M. Ali Durak tarafından tüm oyunculara çiçek takdim edildi. Oyunculara performanslarından dolayı teşekkür eden Celalettin Ekinci tiyatronun bundan sonra da oynanmasını istedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com