Öğretmenlere de türban serbest mi?

Öğretmenlere de türban serbest mi?
4+4+4 sisteminde öğrencilerin türbanla derse girdiğinin ortaya çıkmasının ardından bazı öğretmenlerin de türban taktığı öğrenildi.
Konya’da türbanlı öğretmenlerin görev yaptığı Hocacihan Ortaokulu Müdürü Ömer Büyükmanav, kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı uygulamayı “Orta kısmı da açılan imam hatip lisesinde altyapı eksik olduğu için imam hatip ortaokulu öğrencileri burada eğitim alıyor. Türban takan öğretmenler imam hatip ortaokulunun öğretmenleri” sözleri ile savundu.
 
4+4+4 sistemi ile müfredata giren seçmeli din derslerinde kız öğrencilerin türban takmasına serbestlik getirilmesinin ardından, okulların açıldığı ilk gün, yani daha seçmeli dersler başlamadan kız öğrencilerin türban taktığı ortaya çıkmıştı. Sistemle birlikte açılan imam hatip ortaokullarını bahane göstererek öğretmenlerin de derse türbanla girdikleri öğrenildi. Konya Selçuklu’da Hocacihan Ortaokulu’nda bazı öğretmenlerin okulların açıldığı ilk gün derslere türbanla girdiği bildirildi.
 
İHO bahanesi
 
Okul müdürü Ömer Büyükmanav,bölgelerinde ortaokul kısmı da açılan imam hatip lisesinin altyapı eksikliklerinin olduğunu, oradaki imam hatip ortaokulu öğrencilerinin Hocacihan Ortaokulu’nda eğitim aldığını” söyledi. Ancak Hocacihan Ortaokulu, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı okul dönüşümleri listesinde imam hatip ortaokulu olarak değil, temel öğretim ortaokulu olarak belirlendi. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com