Öğretmenlere Erdoğan yoklaması

Öğretmenlere Erdoğan yoklaması
Erdoğan'ın Ceyhan'a yapacağı ziyaret için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara şok bir yazı gönderdi

Erdoğan'ın Adana mitingi için imamlardan sonra bir skandalda Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çıktı.

Tayyip Erdoğan'ın Adana'da yapacağı miting için cami imamları cuma hutbesinde AKP propagandası yapmıştı. Bu olaydan sonra bir şok belge daha ortaya çıktı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Adana Ceyhan'a yapacağı ziyaret için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara tüm öğretmen ve müdürlerin hükümet konağı önünde hazır bulunmasını içeren bir yazı gönderdi.

Başbakanın pazar günü Adana Sağlık Kampüsü'nün temel atma töreni nedeniyle yapacağı ziyaret öncesi Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara bir yazı göndererek müdür, müdür yardımcıları ve personelin törene katılmasını istedi. Adana'nın Ceyhan ilçesinde bulunan okullara ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Yaylacı'nın imzasıyla gönderilen yazıda okul müdürleri başta olmak üzere öğretmenleri de kapsayan bütün personele yapılacak törene katılım çağrısı yapıldı. Başbakan Erdoğan'ın ilçeyi ziyareti sebebiyle okullara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı: “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 6 Ekim Pazar günü Ceyhan'a gelecektir. Bu sebepten dolayı Pazar günü saat 14.00'te okulunuz müdür, müdür yardımcısı ve personelinin Hükümet Konağı önünde hazır bulunmaları hususunda; bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

GEZİ'YE SORUŞTURMA MİTİNGE ÇAĞRI

Çağrıyı kınadıklarını belirten Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca ise, “Gezi Parkı'na katılan öğretmenler hakkında soruşturma açılırken Başbakan Erdoğan'ın yapacağı bir mitinge kamu çalışanlarının çağrılması tam bir çelişkidir. Gezi Parkı direnişine katılan meslektaşlarımız kendi kişisel iradeleriyle katılmış olmalarına rağmen bu bir suçmuş gibi haklarında soruşturma açılıp ve açılan soruşturmalardan ceza alabiliyorlar. Ancak politik bir kimliği olan Başbakan Erdoğan'ın bir ilçede yapacağı miting için kamu çalışanlarına çağrı yapılabiliyor. Biz bu anlayışı şiddetle kınıyoruz. Üyelerimize katılmama haklarının olduğunu ve bunu kullanmalarının tamamen özgür iradeleri dahilinde olduğunu hatırlatırız” dedi.


(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com