Öğretmenlere “ev” tartışması...

Öğretmenlere “ev” tartışması...
Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı yazılı açıklamada, kısır döngü içerisinde belirtilen ifadelerden uzak, sorunlara yapıcı, kalıcı çözümler ürettiklerini belirterek, tarafların olaylara yaklaşımlarının da önemli olduğunu vurgula

Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı yazılı açıklamada, kısır döngü içerisinde belirtilen ifadelerden uzak, sorunlara yapıcı, kalıcı çözümler ürettiklerini belirterek, tarafların olaylara yaklaşımlarının da önemli olduğunu vurguladı.

Amaç üzüm yemek ise, işin ehli olan bağcının gösterdiği alanlarda çalışmaların yapılması gerektiğini de söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, sorunlar karşısında belediyenin halkın menfaati dışında hiçbir düşünce içerisinde olmadıklarını belirterek pastadan büyük bir pay kapma gibi bir tavır sergilemediklerini söyledi.
Belediye tarafından başlatılmak istenilen ve uygulama öncesi sistemin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşülerek yapılandırıldığını söyleyen Başkan Güler, Öğretmenevi'nde e-öğrenme portalı hakkında okul müdürlerini bilgilendirme toplantısında gündeme gelen konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bir yıl gibi süre zarfında toplumsal yaşamın her alanına hizmet götürdüklerini açıklayan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 'Bizler halkımızın en iyisine la-yık olduğunu ve bunu en iyi bir şekilde gerçekleştirmek için buradayız. Herhangi bir kurumun dayatması ile veya kişilere özel çalışma yapmaktan kaçınıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar doğru bildiğimiz ne varsa istişare ederek uygulamaya aldık ve alınan kararlar Tavşanlı Belediyesi meclisine sunulup onayı alınmadan yapılmış kararlar değildir. Tavşanlımızın yeni bir öğretmenevine ihtiyacı vardır. Doğrudur. Öğretmenevi müdürümüz Mehmet Onuk bu yönde bize talebi olmuştur. Kendisi ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda istemiş olduğu yer için belediyemizin başka projeleri olduğunu defalarca anlatmamıza rağmen ısrarla şehir merkezinde, şehrin yapılaşmasına hiç uygun olmayan bir yerin öğretmenevi olarak yapılmasını bizden talep etmektedir. Buna karşılık kendilerine 3 ayrı yerde olmak üze-re, yine güzel ve daha geniş arazi tekliflerimiz oldu. Fakat bir türlü anlaşmaya yanaşmayan ve göstermiş olduğu yerde ısrar eden sayın Mehmet Onuk bir şehir plancısı ve halkın meclisi gibi belediye'ye gelip bizim işimizi bize öğretmesi ve bununla ilgili bir de demeç vermesini bir talihsizlik olarak yorumluyorum. Siz sevgili Tavşanlı halkı her isteyenin ve her dileği olan, belediyemizde istediğini almış olsa idi, şu anda belediye binasının olduğu yerde bir futbol sahası olabilirdi. Şehrimizin güzelleşmesi ve halkımızın en iyi şekilde hizmet alması amacı ile çalışmalar yürütüyoruz. Takdir siz Tavşanlı halkımıza aittir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com