Öğretmenlere tayin haberi

Öğretmenlere tayin haberi
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in tayin bekleyen öğretmenler için yaptığı açıklama tartışma yarattı

Müsteşar Yusuf Tekin özür durumu tayinleri ile ilgili eş durumundan yer değiştirmek isteyen öğretmenlere kolaylık sağlanacağını ancak yükseklisans yapan öğretmenler için bunun geçerli olmayacağını söyledi.

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, yükseklisans yapan öğretmenlere tayin hakkı verilmemesine tepki gösterek, “Bakanlık yanlış yapıyor. Öğretmenlerin önü kesiliyor. Dava açacağız” dedi. Daha önce de yükseklisans yapan öğretmenlere tayin hakkı verilmediği için dava açtıklarını ve kazandıklarını belirten Demir; Yükseklisans, doktora gibi akademik çalışmaların özür grubu sayılması için daha önce dava açtık ve kazandık ama bakanlık hala yanlış yapıyor. Öğretmenleri teşvik etmek yerine böyle uygulamalarda inat ediyor. Daha önceki Bakan Ömer Dinçer, Avrupa’dan örnekler verip; doktoralı, masterlı öğretmenler olduğunu vurguluyordu. Şimdi Nabi Avcı ise yükseklisans, doktora yapılmasını engelliyor. Kabul edilemez. Zaten böyle birşey sadece Türkiye’de olur.”

“EŞ”E VAR, “YÜKSEKLİSANS”A YOK

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, dün twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ “Yüksek lisans yapan öğretmen sayısının yüksek olmasından mutluyuz, ancak bu kadar çok sayıda arkadaşı eğitim özründen yer değiştirmeye tabi tutmak mümkün değil. Bu nedenle özür grubu değerlendirmelerinde eğitim özrüne yer vermeyi düşünmüyoruz. Eş durumundan dolayı mağdur olan arkadaşlara yardımcı olacağız inşallah. Ama bunu il emri ile yapmayacağız” demişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com