Öğretmenlere Türk Sanat Musikisi Ziyafeti

Öğretmenlere Türk Sanat Musikisi Ziyafeti
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türk Eğitim Sen'in verdiği yemekte buluşan öğretmenlere Türk Sanat Musikisi Ziyafeti verildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türk Eğitim Sen'in verdiği yemekte buluşan öğretmenlere Türk Sanat Musikisi Ziyafeti verildi.
Belediye Düğün Salonunda verilen ve yaklaşık iki saat süren yemekte öğretmen ve ailelerine Simav Musiki Derneği ve Simav Cumhuriyet Yarenleri Türk Sanat Musikisi korosu tarafından seslendirilen nihavent eserler büyük beğeni topladı ve bol bol alkış aldı.
Türk Eğitim Sen Hisarcık İlçe Temsilcisi Halil Özcan gecede yaptığı konuşmada, “Türk Eğitim Sen Hisarcık temsilciliği olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü tertiplediğimiz programımızda sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyor ve hepinize ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum. Öğretmenlerimiz Cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten devraldıkları meşaleyi bugünlere taşıyarak, karanlıkları aydınlatma onurunun sahibidirler. Milletimizin aydınlık geleceği kucaklayan kolları ve umut çiçekleri olan çocuklarımızı yetiştiren onlardır. Geçmişte olduğu gibi bugünde öğretmenlerimiz, yurdun en ücra köşelerinde fedakârca çalışmakta, güçlüklerle mücadele etmekte, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “ Öğretmenler, sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır. Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister “ diyerek öğretmenlere verdiği değer ve sorumluluğu ifade etmiştir. Biliyoruz ki; milletimizin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması, milli irlik ve beraberliğimizin teminatı olan öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Bu duygularla hiçbir zaman azmini kaybetmeden görevini layığı ile yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken, gönülleri fetheden kahraman şehit öğretmenlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.” diye konuştu.
Öğretmenlere karanfil dağıtılan yemeğe, Kaymakam Mustafa Koç, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç, İlçe Emniyet Amiri Tarık Türkoğlu, Belediye Başkan Vekili İsmail Altınok, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Ömer Zafer Güven, Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir, Türk Eğitim Sen Hisarcık İlçe Temsilcisi Halil Özcan, Türk Eğitim-Sen Tavşanlı, Emet ilçe temsilcileri, öğretmen ve aileleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com