Öğretmenlerin atama duası

Öğretmenlerin atama duası
Ankara'da ataması yapılmayan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı önünde protesto gösterisi yaptı. Yanlarında getirdikleri kitapları bakanlık önüne bırakan öğretmenler, ağaca dileklerini asıp, atanmak için de dua etti.

Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanan yaklaşık 200 atama bekleyen öğretmen, pankartlar açıp, sloganlar atarak protesto gösterisi yaptı. Eyleme katılan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 81 ilde 63 bin 821 ücretli öğretmenin görev yaptığını belirterek, sözleşmeli öğretmenliğin kaldırıldığını, ancak ücretli öğretmenliğin asıl istihdam haline geldiğini söyledi.

Devletin öğretmenlere 28 bin atama sözü olduğunu belirten Koncuk, "Devlet 28 bin atama borcunu hemen ödemeli. Öğretmenler devletin 28 bin atama sözünü unutmamıştır. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında şuanki öğretmen açığına ek olarak 50-55 bin civarında branş öğretmeni ihtiyacı daha oluşacaktır. Bu nedenle devletin 28 bin atama borcunu bir an önce ödemesini istiyoruz. Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, babadırlar. Hayatta hiç birşeyi evlatlarının tek bir damla gözyaşlarına değişmişyeceklerini biliyoruz. Soruyoruz şimdi bu evlatlarınızın gözyaşlarına seyirci mi kalacaksınız yoksa atamasını mı yapacaksınız?" dedi.

Konuşmaların ardından öğretmenler saz çalıp, 'atama' şarkısını hep bir ağızdan söyledi. Atama bekleyen öğretmenlerin, Fatih Sultan Mehmet, Nasrettin Hoca, imam, gelin kıyafetleriyle eyleme katılmaları dikkat çekti. Yanlarında getirdikleri kitapları bakanlık önüne bırakan ataması yapılmayan öğretmenler, dilek tutup, atamalarının yapılması için hep birlikte dua etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com