Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimi başladı -Okulların kapanmasıyla sınıf ve okul öncesi branşlarında yaklaşık 258 bin öğretmen, üç hafta sürecek eğitime alındı -Uzaktan ve yüz yüze yapılacak eğitimler 29 Haziran'

Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimi başladı   -Okulların kapanmasıyla sınıf ve okul öncesi branşlarında   yaklaşık 258 bin öğretmen, üç hafta sürecek eğitime alındı   -Uzaktan ve yüz yüze yapılacak eğitimler 29 Haziran
Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimi başladı -Okulların kapanmasıyla sınıf ve okul öncesi branşlarında yaklaşık 258 bin öğretmen, üç hafta sürecek eğitime alındı -Uzaktan ve yüz yüze yapılacak eğitimler 29 Haziran'a kadar sürecek

ANKARA (A.A) - Okulların kapanmasıyla sınıf ve okul öncesi branştaki yaklaşık 258 bin öğretmen, üç hafta sürecek hizmetiçi eğitime alındı.
     Uzaktan ve yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in video konferans sistemiyle öğretmenlere hitap etmesiyle başladı.
     Hizmetiçi eğitim, 29 Haziran 2012 tarihinde sona erecek.
     Eğitimlerin bir haftası uzaktan eğitim yoluyla, iki haftası ise yüz yüze verilecek. Öğretim görevlilerinin vereceği eğitim; mesleki çalışma, eğitim uygulamaları, konular, öğretmen sayıları, okul veya merkez kapasiteleri dikkate alınarak il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince planlanacak.
     Hafta içi her sabah saat 9'da başlayacak ve 5 saat sürecek, her ders 50 dakika sürecek. Hazırlanan eğitim programlarıyla ilköğretim kurumlarındaki öğretmenler ile okul öncesi öğretmenlerinin mesleki gelişimlerinin artırılması ve motivasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.
     Öğretmenlere zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunun uygulanması, eğitimde aile, çocuk ve öğretmen faktörlerinin önemi gibi çeşitli konularda sunumlar yapılacak.
     Eğitim süresince Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgilerin yanı sıra öğretmenlik mesleğinde kişisel ve mesleki gelişimin önemi de anlatılacak.
     Öğretmenlere, beden dilini nasıl kullanmaları gerektiğinin aktarılacağı eğitimlerde, öğrenciyi tanıma tekniklerini, özel eğitim ve kaynaştırma yöntemleri, sınıf rehberliği, meslek etiği, öğrenme stratejileri gibi konularda da bilgiler verilecek.
     Hizmetiçi eğitim sayesinde öğretmenler, okulda yaptıkları çalışmalar hakkında konuşma, sorgulama ve değerlendirme imkanı da bulacak.
     Öte yandan, Eğitim Sen üyesi bir grup öğretmen, bulundukları okullarda Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in konuşmasını dinlemeyerek hizmetiçi eğitimi protesto etti.
    
     Muhabir: Hande İlbeyi Canca
     Yayıncı: Ertuğrul Cingil (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com