Ogün Samast’tan şok açıklama: Cinayette başka biri daha var

Ogün Samast’tan şok açıklama: Cinayette başka biri daha var
Dink cinayetinden 22 yıl hapse mahkum edilen Ogün Samast, cinayetle ilgili şok bir açıklama yaptı. Tetikçi Samast, "Şu ana kadar anlatmadım, cinayetten üç ay önce biriyle görüştüm. Bu kişinin cinayetle ilişkisini açıklayacağım" dedi.

Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, cinayetin üç aşamalı bir plan çerçevesinde gerçekleştirildiğini söyledi. Samast, Dink'in önce basında hedef haline getirildiğini belirterek, cinayetten üç ay önce biriyle buluşarak çay içtiğini ve görüşmenin Dink cinayetiyle ilişkisi olduğunu söyledi.

Davayla ilgili kararın Yargıtay'da olduğunu söyleyen Samast, kararın bozulması durumunda buluşup çay içtiği kişinin kimliğini açıklayacağını kaydetti. Dink'i basında "vatan haini" olarak hedef gösterenlerin hakkında "ölüme sebebiyet vermekten" soruşturma açılması gerektiğini ifade eden Samast, davanın beraat eden sanığı Erhan Tuncel'e de suçlamalar yöneltti. Beraat etmesinin Tuncel için sürpriz olduğunu öne süren Samast, Tuncel için "sütten çıkmış ak kaşık değil" ifadelerini kullandı.

"Ben bir hukuksuzluk yaptım. Bir hata yaptım, bedelini, gençliğimle, yaşamımla ödedim ve ödüyorum” diyen Ogün Samast şöyle devam etti: “Mahkeme aşamalarında verdiğim doneler iyi değerlendirilmiş olsaydı, bugün farklı durumda olurduk.Erhan Tuncel açıklamalarında polis memuru E.D'yi tanıdığımı söylemiş. Şahsen ben o polisi tanımıyorum. Gerçekten bilmiyorum. Ama bilsem de hukuka ve yargıca zerre kadar faydası olmaz. Başka bir bataklığa sürüklerler dosyayı. Bir başka konu da olayla ilgili TİB kayıtları varmış. İdrak etmekte zorlandığım bir konu bu. Kamerada flu bir görüntü vardı, ben bile kendimi seçemiyordum. Tüm duruşmalarda adeta bağırdım. Bu yol doğru bir yol değil."
(SRE)
 
 
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com