Okay Gönensin'den Ensarioğlu'na tam destek!

Okay Gönensin'den Ensarioğlu'na tam destek!
Vatan Gazetesi yazarı Okay Gönensin, bugünkü köşe yazısında, Başbakan'ın dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili girişimini eleştiren Galip Ensarioğlu'nun görüşüne destek verdi.

AKP'nin Kürt sorunu ile ilgili izlediği politikaya ilk defa AKP içinden bir vekilin 'sağduyulu' bir tepki verdiğini dile getiren Gönensin, BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebine muhalif bir duruş sergileyen AKP'li vekillerin Kürt kökenli oluşuna dikkat çekti. Ensarioğlu ve diğer Kürt kökenli AKP mensubu vekillerin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oylarıyla milletvekili seçildiklerini belirten Gönensin, AKP'nin içinden beklenen bu sağduyulu çıkışın da bu vekiller tarafından gerçekleştirilmesine destek verdi. 

Gönensin, son zamanlarsa AKP'de baskın olan 'çatışmacı' ve 'asayişçi' dilin, AKP'nin ilk zamanlarda Kürt sorunu ile ilgili çizdiği resmin çok dışında olduğunu belirterek, siyasi dildeki bu değişikliğin ise PKK'nın faaliyetleri ve şehit cenazelerinin yarattığı duygusal ortamda 'mazur' gösterildiğini yazdı. 

ENSARİOĞLU'NUN ÇIKIŞI, 1994'TE YAŞANILANLARI HATIRLAMASINDANDIR...

Okay Gönensin, BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp, yargı ve hapis yolunun açılmaya çalışılması, 1994 yılında yaşananların bir tekrarı olacak ve Türkiye'nin siyaset tarihinde yine bir kırılma yaşanacaktır görüşünü köşe yazısına taşıdı.
Kürt kökenli vatandaşların AKP'nin Kürt kökenli adaylarına oy vererek AKP'yi iktidara getirmesinin nedeninin, başlangıçta çizdiği uzlaşmacı politikanın olduğunu vurgulayan Gönensin, AKP'nin bu devletçi söylemden vazgeçmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ensarioğlu'nun kendisini vekil seçen Kürt kökenli seçmenlerin güvenine sadık kalması, seçmenlerin AKP'nin esas meseleyi çözeceğine olan inançlarını devam ettirecektir. AKP içinde fezleke çatlağı büyürken, Başbakan Erdoğan'ın dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili tutumunun yine AKP'nin iktidarına zarar vereceği de Başbakan'ın bahsettiği 'hayırlı' sonuçlardan biri olabilir.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com