Okçuluk Federasyonu'ndan kadınlara 8 Mart jesti

Okçuluk Federasyonundan kadınlara 8 Mart jesti
Türkiye Okçuluk Federasyonu, kadın sporcuların sayısını artırmak, kadın sporcuların sorunlarına çözüm bulmak ve kadınların federasyon yönetiminde daha fazla söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla kadın komisyonu oluşturdu

ANKARA (AA) - ÜLKÜ PARLAKYILDIZ KARAKUŞ - Türkiye Okçuluk Federasyonu, kadın sporcuların sayısını artırmak, kadın sporcuların sorunlarına çözüm bulmak ve kadınların federasyon yönetiminde daha fazla söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla kadın komisyonu oluşturdu.

Federasyon başkanı Abdullah Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yönetim kurulu toplantısında aldıkları kararla federasyon bünyesinde kadın komisyonu oluşturduklarını bildirdi. Beş kişiden oluşan komisyonun, Spor Genel Müdürlüğü'nce (SGM) duyurulmasının ardından ilerleyen günlerde çalışmalarına başlayacağını belirten Topaloğlu, "Komisyonumuzu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yetiştirmekten ötürü mutluyuz" dedi.

Kadınların okçulukta hem yönetimde hem de sahada daha etkin olmaları açısından bu komisyona ihtiyaç duyduklarını anlatan Topaloğlu, "Bu komisyondan beklentimiz oldukça yüksek. Türk okçuluğu her geçen gün aşama kaydediyor. En son geçen hafta Begüm Topkarcı, Yeşim Bostan ve Aleyna Akçınar'dan oluşan Makaralı Yay Genç Bayan Milli Takımımız, Fransa'da dünya salon şampiyonu oldu. Okçulukta Türk kadınlarına örnek olan sporcularımızı yeniden kutluyorum" diye konuştu.

Olimpik yayda da başarılı genç sporcular yetiştirmek istediklerini ifade eden Topaloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Önümüzde 2016 Rio de Janeiro ve 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları var. Kadın Komisyonumuzdan beklentimiz, yurt içinde ve yurt dışında federasyonu temsil etmek suretiyle Türk okçuluğuna yeni sporcular kazandırması. Mevcut sporcuların sorunlarıyla ilgilenmesi, onların sorunları için yönetim kuruluyla iletişime geçmesi.

Miniklerden büyüklere kadar 9-30 yaşları arasında değişen kadın sporcularımız var. Yaşadıkları sıkıntılar, karşılaştıkları problemler olabiliyor. Bu sorunlara daha çok eğilebilmek, kadın sporcularımızın sorunlarına daha çok çözüm bulabilmek adına yeni komisyonumuza görevler düşüyor."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com