Oksijen tüpüyle ATM soymaya kalktılar!

Oksijen tüpüyle ATM soymaya kalktılar!
Konya’da bir bankaya ait ATM’yi oksijen tüpüyle soymaya kalkan üç kişi kaçarken bıraktıkları oksijen tüpünün seri numarasından yakalandı.
Konya’da Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü’ndeki bir bankaya ait ATM’yi oksijen tüpüyle soymaya çalışan üç kişi alarmın çalmasıyla panikleyerek kaçtı. İhbar üzerine olay yerine giden polis, otomatik para çekme makinesinde elektrik olmadığını fark etti. ATM’nin arka bölümü kontrol edilince oksijen tüpüyle kasanın 10 santimetre kesildiği belirlendi.
 
SERİ NUMARADAN BULDULAR

Kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan polis, olay yerinde bırakılan oksijen tüpünün marka ve seri numarasını aldı. Tüpün satışının yapıldığı işyeri belirlendi. Tüpü, dört gün önce hırsızlıktan sabıka kaydı bulunan Mesut Ç.’nin aldığı tespit edildi. Kampüsün karşısındaki Bosna Hersek Mahallesi’nde oturduğu belirlenen Mesut Ç., eve yapılan baskınla gözaltına alındı. Mesut Ç., soygunu M. K. ve  B. B., ile birlikte planladığını itiraf etti. Şüpheliler üniversite öğrencileri için öğrenim kredi ve burslarının yattığını bildikleri için ATM’yi soymak istemiş. (TOK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com