Oktay Ekşi'ye Tazminat Davası!

Oktay Ekşi'ye Tazminat Davası!
Başbakan ve iki bakana yazısında 'Analarını bile satan zihniyet' diye hakaret eden Oktay Ekşi iki tazminat davası daha açıldı...

Başbakan Erdoğan ve iki bakana yazısında 'Analarını bile satan zihniyet' yazarak hakaret eden Hürriyet eski Başyazarı Oktay Ekşi'ye tazminat davasından sonra ceza davası da açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Pircan Barut Emre, Bakırköy 2. Asliye Ceza'da dava açtı. Başbakan, Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Çevre Bakanı Veysel Eroğlu'nun avukatlarınca yapılan şikayetle açılan davada, 'Kamu Görevlisine Karşı Görevinden Dolayı Hakaret' suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede, müşteki Başbakan ve Bakanların TCK'nın 126. maddesine göre hedef gösterildiği, kamu görevleri nedeniyle mesleki onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunulduğu belirtildi. Savcılık, 'onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişinin 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılmasını' öngören 125. madde gereği Ekşi'nin cezalandırılmasını istedi. İddianamede ayrıca ceza maddesinin 3 ayrı şikayet olması nedeniyle, 3 kez uygulanması istendi. Duruşma 15 Şubat'ta.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com