Oktay Ekşi'yle Savaşacağım!

Oktay Ekşi'yle Savaşacağım!
Basın Konseyi, Başkanı Oktay Ekşi'ye kımana cezası verecek mi?

"Cumhurbaşkanı'nın 29 Ekim resepsiyonunda en çok konuşulan konu, Erdoğan'ın Oktay Ekşi'ye olan öfkesiydi." diyen Fatih Altaylı, resepsiyonda konuşulanları köşesine taşıdıktan sonra ilginç bir soruyu da okurları ile paylaştı. İşte Altaylı'nın kaleminden "Basın Konseyi Ekşi'yi kınar mı?" sorusunun yanıtı

"Oktay Ekşi'nin yazdıklarını okudunuz mu?" diye sordu Erdoğan. İşin vahimi, hemen hemen kimse okumamıştı Ekşi'yi. Yazılanın ne olduğunu Başbakan anlattı.

"Bunlar analarını bile satarlar" diye tamamlamış AKP'ye yönelik eleştirisini Ekşi. Biraz ağır olmuş doğrusu. Bu laf Türkiye'de ve hatta pek çok yerde kavga ve hatta cinayet sebebidir.

Başbakan, "Ben bunu söyleyenle savaşırım" diyerek öfkesini dile getirdi. Herkes bir gerildi Oktay Ekşi adına. Bense içimden, "Oktay Ekşi kantarın topuzunu kaçırmış. Bunu başkası yazsa Basın Konseyi mutlaka kınardı. Acaba Oktay Ekşi'nin Basın Konseyi, Oktay Ekşi'yi kınayacak mı?" diye geçirdim.

Hürriyet'te köşe yazarlarını denetleyen bir "Sansür Kurulu" olduğu biliniyor.

Gecenin geyiği, "Oktay Ekşi'yi sansürcüler bile okumadığı için kaçmış bu cümle" oldu.

Oktay Bey dün özür diledi ama yetmedi. Ve dün akşam saatlerinde Ekşi, ben doğmadan önce başladığı "Hürriyet başyazarlığını" bırakmak zorunda kaldı.

Oktay Bey'i pek ender olarak okurdum. Ama vine de üzüldüm. Böyle bitmemeliydi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com