Oktay Vural Erdoğan'a sert çıktı

Oktay Vural Erdoğan'a sert çıktı
Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendiren Vural, “Görülüyor ki bu bir istiklal değil, Bilal meselesidir, vatan millet meselesi değil Bilal meselesidir." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İzmir’de gündemi değerlendirdiği toplantıda, sert bir dille eleştirdiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Rıza Sarraf'ın çantayla kitap falan götürmüş olabileceği” yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. “O çantada bulunan şeyi ele geçirdim” diyen Vural, kendisinin hazırladığı, içinde dolar banknotlarının resmi bulunan ve kapağında “Erdoğan Masalları” yazan bir kitabı gazetecilere gösterdi.

Başbakan’ın suçlanan kişinin adını Rıza Sarraf değil “Rıza Safah” koyacağını belirten Vural, “Ne Sarraf’ı ya Sahafçı. Kitabına uyduruyorlar ya işte bu. Başbakan kitabına uyduruyor. Yani milletin bu yalanı yutacak kadar saf sanıyor, biraz edepli olmak lazım, bu millete saygılı olun, milleti aptal yerine koymak kadar utanç verici bir şey olamaz. Herhalde AKP’ye gönül vermiş insanlar bu kitabın hesabını soracaktır herhalde. Beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık dedi. Şimdi bakıyoruz ki beraber yürüttük biz bu yollarda, beraber paylaştık yağan dolarları. Bu sözler ciddiye alınacak sözler değildir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vakıf için imar değişikliği nedeniyle belediyeden talepte bulunduğu yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Vural, İzmir'de de imar bekleyen insanların olduğunu ifade etti. Yolsuzluğa sahip çıkan siyasetçi figürünün güçlendirildiğini savunan Vural, “Görülüyor ki bu bir istiklal değil, Bilal meselesidir, vatan millet meselesi değil Bilal meselesidir. İstiklal mücadelesi verdiğini söyleyen Sayın Başbakan'a bir Bilal uğruna ne güneşler batıyor Ya Rab demek gerekiyor. Hukuk kuralları Bilal uğruna feda edilmektedir. Yazık, utanç verici bir durum” dedi. Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyan Oktay Vural, AK Parti hükümetinin muhafazakarlığın yüz karası olduğunu savundu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com