Oktay Vural hükümete fena patladı!

Oktay Vural hükümete fena patladı!
MHP'li Vural'dan 'kaza' diyen Bakan Eroğlu'na sert tepki...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu patlama sonrası Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Vural, "Orman Bakanı çıkıyor, nasıl olduğunu anlatıyor, ’Kaza’ diyor. Orada mıydın sen? Kendilerini ne zannediyorlar bunlar? Böyle devlet yönetimi olur mu? Vatandaş evlatlarını kına yakarak gönderiyor. Yönetecekseniz adam gibi yönetin devleti. Bu Mehmetler şehit olmasını bilir ama sizin gafletinizden ötürü can vermesi, kan vermesi, milletimizi hepimizi derinden üzüyor" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, sözlerinin başında Afyonkarahisar’daki patlamada 25 askerin şehit olduğunu hatırlatarak, iktidara şu sözlerle yüklendi:

"Acı ve felaketler içinde olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Umarım, bu musibetler yaptığımız binlerce nasihattan önce gelir de Türkiye’yi yönetenler aklını başını alır. Her gün şehit vermemiz, onlara ’Birkaç Mehmet’ diyen bazıları için bir anlam ifade etmeyebilir ama bu millet için kanını, canını veren insanlar. 25 şehide Allah’tan rahmet diliyorum. Bir devlet nasıl yönetiliyor? Türk silahlı Kuvvetleri tecrübeli insanları üzerinde oynanan birtakım oyunların sevk ve idarede oluşturduğu aksaklıklar konusunda gerekli soruşturma yapılmalı. Kimsenin yanına kar kalmamalı. Bu işin sorumlusu kimse hesabını verecek."

KEVGİRE DÖNDÜ HER YER

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Suriye’den gelenlerin Seferihisar’da boğulduğunu, Foça’yı bombalayanların Şanlıurfa’da, Antep’i bombalayanların Amanoslar’da görüldüğünü belirterek, devletin sivil otoritesinin zafiyet içinde olduğunu, memleketin kevgire döndüğünü söyledi. Vural, şöyle konuştu:

"61 mülteci İzmir’de ölüyor. Suriye’den buraya kadar nasıl geldi bunlar? Kevgire döndü her yer. Irak’tan teröristler geliyor vuruyor. Suriye’den mülteciler geliyor. İzmir Türkiye devletinin sivil otoritesi maalesef zafiyet içindedir. Foça’daki bombacılar Şanlıurfa’ya nasıl gitti? Antep’te bombayı atıyorlar Amanoslar’da yol kontrolü yaparken görülüyorlar. Bu millet size devleti yönetme görevi verdiyse kamu otoritesini sağlamak zorundasınız. Kamu otoritesi zaaftadır. Bu cesareti verenler kim? Terörle mücadele yerine siyasal çözüm aradınız. Müzakerecilerle birlikte Habur’da devlet töreni Oslo’da görüşmeler yaptınız. Habur’da devlet töreni düzenleyenlerle, Şemdinli’de teröristle kucaklaşanlar arasında ne fark var? Herkes aklını başına alsın. Bu milleti temsil ediyorsanız adam gibi temsil edeceksiniz. Al birini vur ötekisine. Yeter ya! Askere gönder bayrağını egemenliğini korusun diye şehit olsun. Sonra beyefendiler gitsin onlarla Oslo’da müzakere yapsın. Bir taraftan 10 fidanımızı şehit eden PKK ile BDP buluşuyorsa ’Silah Kürtler’in güvencesidir’ diyen Leyla Zana’yı ’akil kadın’ yapanların aklını başına alması gerekiyor. Başbakan’ın danışmanı, ’Kandil masada alacağını aldı şimdi silahla daha fazlasını istiyor’ diyor. Kılavuzlarını değiştir Recep Tayyip Erdoğan. PKK’nın silahıyla oturduğu masaya bunlar devletin görevlilerini oturttular." (UGO)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com