Oktay Vural: PKK'lı da şehit mi sayılacak

Oktay Vural: PKK'lı da şehit mi sayılacak
Vural, "Dağda PKK'nın öldürdüğü PKK'lıya da mı sivil şehit diyeceksiniz" dedi.

Şehitlik bir dini mertebedir. Bunun içinin boşaltılmasını doğru bulmuyoruz. Dağda PKK'lılar kendi kendilerini infaz ettikleri zaman ne yapacağız? Bu kavramla uğraşmak doğru değildir, bu manevi bir değerdir. Bu AKP'nin milli ve manevi değerlerimizi yozlaştırma çabası.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin sivil şehitlik ile ilgili düzenlemesine, "Dağda PKK'nın öldürdüğü PKK'lıya da mı sivil şehit diyeceksiniz"diye tepki gösterdi.TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Vural, şöyle konuştu:

YOZLAŞTIRMA

"Şehitlik bir dini mertebedir. Bunun içinin boşaltılmasını doğru bulmuyoruz. Dağda PKK'lılar kendi kendilerini infaz ettikleri zaman ne yapacağız? Bu kavramla uğraşmak doğru değildir, bu manevi bir değerdir. Biz bunu AKP'nin milli ve manevi değerlerimizi yozlaştırma çabası olarak görüyoruz.

Yine 'Terörle mücadelede yeni strateji' lafları dolaşmaya başladı. Strateji, açılım manyağı olduk. Sürekli yeni strateji diyorlar. Biz 'Mücadele edin' dedik, onlar müzakere etti. Terörle mücadele konusunda (Başbakan Yardımcısı) Bekir Bozdağ, 'BDP'ye inisiyatif kullanın' diyor. İnisiyatifi PKK'ya, BDP'ye vermiş. İnisiyatifi onlara veren bir hükümetin terörle mücadele niyeti yoktur."

MECLİS'E ŞANTAJ

"Dün (önceki gün) 4+4+4 teklifinin görüşmelerini TRT vermedi. TRT Genel Müdürü niye tüm Türkiye'nin izlemesini istemez? Bu kadar tartışılan, Türkiye'nin eğitim politikasını ilgilendiren bir konunun yayınlanmasına izin vermez. AKP muhalefeti susturmak için baskı ve şiddeti kullanmayı hızlandırdı. TBMM'ye şantaj uyguluyorlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com