Oktay Vural Sert Konuştu!

Oktay Vural Sert Konuştu!
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural hükumeti Suriye konusunda sert bir dille eleştirdi...

Hükümetin izlediği Suriye politikasını eleştiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Sayın Başbakan'a sesleniyorum, kimseye diyet borcun varsa bile kabul etme, bu millet sana yüzde 49.8 oy verdi. Bu oyun hakkını ver. ABD'nin menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğine Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda hareket et” diye çağrıda bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Suriye'de ve ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

TÜRKİYE TAŞERON HALİNDE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Sabrın sonuna geldik” sözlerini eleştiren Vural, “Sayın Başbakan'ın bu ifadeleri Suriye'ye yapılabilecek muhtemel bir müdahaleyi meşrulaştırma araçlarından başka bir şey değildir. Meşrulaştırmak mı isteniyor? Türkiye'nin bu bölgede küresel güçlerin oynadığı oyunların bir taşeronu haline, payandası haline dönüştürüldüğünü esefle görmekteyiz” dedi.

Hükümete uyaran Vural, “Türkiye tarihten gelen dersle şunu dikkate almalıdır.

AKP SURİYE İLE OYUN OYNUYOR

Türkiye burada siyasi Lawrence görevi üstlenmemelidir” dedi. Esad konusunda politika değişikliğine değinen Vural, “Bunu kim istiyor? Bugüne kadar kurduğu ilişkilerin bir oyun olduğu kanaati oluşmaktadır. AKP Suriye ile oyun oynuyor" diye konuştu.

Hükümetin izlediği Suriye politikasıyla ilgili endişelerini aktaran Vural, şöyle dedi: “Türkiye bu yolla dış dünyada Suriye'de ya da başka yerlerde etnik ya da mezheplere dayalı bir yönetim anlayışı çerçevesinde reform yapılmasını istemek suretiyle Türkiye'ye de bununla ilgili yeni reformların ortaya çıkarılmasını meşruiyetini mi sağlıyor, diye soruyoruz.”

KÜLAHIMA ANLAT SEN

Başbakanlık'ta çok özel bir toplantı yapıldığını, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın orada olduğunu ifade eden Vural, “Böyle bir toplantının yapıldığı ortam içerisinde ABD Büyükelçisi Başbakanlık'ta. Böyle bir şey olabilir mi? Ve kalkıp Ahmet Davutoğlu diyor ki, 'biz kimsenin mesajını iletmedik'. Külahıma anlat sen. Ne işi var ya orada, bir utançtır. Kararlar acaba ABD'nin isteği ile mi alınıyor?” dedi.

DAVOS'TA SES ÇIKARAN BAŞBAKAN BARZANİ'YE SESİNİ ÇIKARTAMIYOR

1 Mart Tezkeresi'ni hatırlatan Vural, “Acaba hükümet 1 Mart Tezkeresi'ni reddeden Meclis'in diyetini bu şekilde Suriye'ye bir müdahaleye meşrulaştırmak için kullanmaktadır?” diye sordu. Vural Başbakan Erdoğan'ın neden Barzani'ye sesini çıkartmadığını sorduktan sonra da, “Sabrın sonuna geldik diyen ey Sayın Başbakan, Davos'ta 'one minute' diyen Sayın Başbakan Barzani'ye neden sesini çıkartmıyor, niye Kandil'e adımını atmıyor, kime mecbur, kime mahkum” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com