Oktay Vural'a şok tepki

Oktay Vural'a şok tepki
Londra'da bulunan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural protesto edildi

Londra'da Türkiye Politika ve Araştırma Merkezi'nin (Centre for Policy and Research on Turkey) dü<enlediği bir toplantıda MHP'li Oktay Vural'a kürt kökenli olduğu öğrenilen bir kadın "Öyle bir ahdederim ki, evlatlarınızdan hayır görmezsiniz" ve "Buradan sağ çıkamazsınız" diyerek protesto etti.

İsminin Figen Kaynak olduğu öğrenilen ve Kürt kökenli olduğunu belirten kadın ayağa kalkarak, "Bu söyledikleriniz doğru değil. Evet yaptınız 20 yıl, 30 yıl önce göçe zorladınız. Cennet vatanımız oradayken, bizler neden buradayız?" dedi.

Konuşmasında "Bir millet düşünün ki, adını tartışıyorsa, bir devlet düşünün ki, yapısını tartışıyorsa nereye gideceği bilinmeyen rüzgarın akışına bırakılmış demektir" diyen Vural'ın konuşmasını ayağa kalkarak bölen kadın "Bu söyledikleriniz doğru değil. Evet yaptınız 20 yıl, 30 yıl önce göçe zorladınız. Cennet vatanımız oradayken, bizler neden buradayız?" dedi. Vural, bunun üzerine Diyarbakır doğumlu olduğunu belirterek, "Bu konuda Türk milletine kimse haksızlık yapmamalıdır. Herkes Türk milletinin kadrini bilmelidir" yanıtını verdi.

Kadının yaklaşık yarım saat süren tartışma sırasında  "Öyle bir ahdederim ki, evlatlarınızdan hayır görmezsiniz" ve "Buradan sağ çıkamazsınız" gibi ifadeler kullanması gerginliğin artmasına neden oldu.

Kaynak'ın ısrarlı müdahalesi nedeniyle, konuşması sık sık bölünen Vural, katılımcılara hitap etmeye devam etti. Oktay Vural ile zaman zaman karşılıklı tartışmaya giren protestocu Kaynak, diğer katılımcıların ikna etmeye çalışmasına rağmen programı terk etmedi. Polisin çağrılmasının ardından ise Kaynak restorandan çıkarıldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com