Oktay Vural'dan destek ziyareti

Oktay Vural'dan destek ziyareti
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Genel enflasyonun ilk üç ayda yüzde 3'ü geçtiği bir ortamda, memura yüzde 3'ü teklif etmek, doğrudan doğruya bitmiş bir ekonominin ayak sesidir'' dedi.

Vural, memurların dün yaptığı iş bırakma eyleminde, polisin biber gazıyla müdahale ettiği grubun içinde bulunan Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'a ''Geçmiş olsun'' ziyaretinde bulundu.

Sözlerine, ''Ne getirsek diye düşündük, limon mu getirseydik'' diye başlayan Vural, ''Sizin bu demokratik ve barış dolu eyleminizden sonra, dağılırken böyle bir muameleye maruz kalmanız hepimizi üzdü'' diye konuştu.

Memurların hak mücadelesi yaptıklarını, bu mücadelede ''yenilen biber gazının hesabının'' olmayacağını kaydeden Vural, şöyle devam etti:

Ali Babacan,
ekonominin esas itibarıyla, emeğin, çalışanların bordrolarından alınan vergilerle yaşadığını unutmasın. Bugün Türk ekonomisinde en fazla vergiyi veren bordro mahkumlarıdır, emek kesimidir, asgari ücretlilerdir. Herkes adil bir paylaşım istiyor.

Bu bir dayatma sözleşmesidir, sonuçları itibarıyla baktığımız zaman da coplu sözleşme olmuştur. Genel enflasyonun ilk üç ayda yüzde 3'ü geçtiği bir ortamda memura yüzde 3'ü teklif etmek, doğrudan doğruya bitmiş bir ekonominin ayak sesidir.''

''Batağa gidiyorsa biz zam talebimizden vazgeçelim''

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da hükümetin iddia ettiğinin aksine kamu çalışanlarının enflasyona ezdirildiğini öne sürdü.

Kamu çalışanları gelirinin 10 yılda yüzde 14 eridiğini iddia eden Koncuk, ''Dün insanlar tarihin en büyük eylemine katıldı. Hükümet, Türkiye'de bu sahne niye var diye düşünmesi lazım. Türkiye'de siz memuru enflasyona ezdirmiş olmasaydınız bu sahne olmazdı. Hükümetin bu tabloyu iyi okuması lazım, okumazsa yüzde 50'lik oy oranlarının kendilerini havaya uçurduğu şekilde ayakları yere basmazsa emin olun Türkiye'yi daha büyük eylemler bekliyor, kamu çalışanlarının geri adım atma niyeti yok'' dedi.

Türkiye'de kişi başına 10 bin 500 dolar milli gelir düştüğünü dile getiren Koncuk, ''Kamu çalışanlarının milli geliri 3 bin dolardır. Bunu neden 4 bin dolar yapmayacaksınız siz- Neden bu iradeyi ortaya koymayacaksınız-'' ifadelerini kullandı.

Çalışanların Cumhuriyet tarihinin en büyük en kapsamlı iş bırakma eylemini gerçekleştirdiğini ileri süren Koncuk, ''Kamu çalışanlarına emeklilere verilecek ayda 300-350 lira zamla Türkiye nasıl Yunanistan'a döner- O zaman bir yalan var burada, Türkiye ekonomisi batağa gidiyor, bize birileri yalan söylüyor. Türkiye ekonomisi batağa gidiyorsa biz zam talebimizden vazgeçelim. Desinler ki 'Biz kandırdık toplumu, siyaset yaptık, Türkiye ekonomisi iyi değil, iyi gitmiyor, biz de zam talebimizi geri çekelim'' diye konuştu.

Polisin, memurların iş bırakma eylemindeki tutumunu da eleştiren Koncuk, bazı sendikacıların geceyi hastanelerde geçirdiğini iddia etti.

Sendika Yasası'nın iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi'ne gidilmesi konusunda, CHP'den sonra MHP'nin de destek verdiğini ifade etti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com