Okul arkadaşlarından Protesto

Okul arkadaşlarından Protesto
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 30 Eylülde yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ölen 15 yaşındaki kız öğrencinin ailesi ve arkadaşları, olayın meydana geldiği yerde protesto gösterisi yaptı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 30 Eylülde yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ölen 15 yaşındaki kız öğrencinin ailesi ve arkadaşları, olayın meydana geldiği yerde protesto gösterisi yaptı.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 30 Eylülde yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ölen 15 yaşındaki kız öğrencinin ailesi ve arkadaşları, olayın meydana geldiği yerde protesto gösterisi yaptı.
Kazada hayatını kaybeden Gediz Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Yıldız Sinem Çelebi'nin (15) annesi Tuğba, babası Alaaddin Çelebi ile liseden bir grup öğrenci, olayın yaşandığı 1 Eylül Caddesi'nde toplandı.
''Unutmadık, unutmayacak, unutturmayacağız'', ''Yıldızlar sönmesin'', ''Lütfen yolları kana bulamayalım'', ''Trafik canavarına en ağır ceza verilsin'', ''Trafik canavarı başka Yıldızları almasın'' yazılı dövizler ile Yıldız Sinem Çelebi'nin fotoğraflarını taşıyan grup, çeşitli sloganlar attı.
Baba Alaaddin Çelebi, burada yaptığı konuşmada, ''trafik terörünü lanetlemek'' için toplandıklarını söyledi.
Trafik kazaları ve kazalar nedeniyle meydana gelen ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek için ehliyetsiz sürücülerin kesinlikle trafiğe çıkmasına izin verilmemesi ve bu konudaki denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini belirten Çelebi, şöyle konuştu:
''Trafik kurallarının harfiyen yerine getirilmesi için özellikle okul önlerinde trafik lambası ve yaya geçidi istiyoruz. Sürücülerin yayalara dikkat etmelerini ve hız limitlerini aşmamalarını istiyoruz. Hem sürücülerin hem de yayaların trafik kuralları konusunda eğitilmelerini istiyoruz. Trafik kurallarına uymayanlar hakkında cezai yaptırımların ağırlaştırılmasını istiyoruz. Emniyetimizden trafik denetimlerinin daha sıkı tutulmasını, okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinin kontrol edilmesini istiyoruz.''
''Bir can yandı, bir can daha yanmasın'' diyen Çelebi, yetkililerden yeterli duyarlılığı göstermelerini beklediklerini sözlerine ekledi.
Bu sırada Yıldız Sinem Çelebi'nin arkadaşlarından bazılarının ağlayarak fenalık geçirdikleri gözlendi.
Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
Gediz'de, 30 Eylülde okul çıkışı 1 Eylül Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan Yıldız Sinem Çelebi, Mehmet Şentürk (24) idaresindeki 43 LP 758 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Uşak Devlet Hastanesinde kurtarılamamış, sürücü mahkemece tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com