Okul bahçesinde evin ne işi var

Okul bahçesinde evin ne işi var
Adana'da bir ilköğretim okulu bahçesinde bulunan ev görenleri hayrete düşürüyor.

2011-2012 eğitim öğretimin başladığı bu gün de Kozan Halit Dağlı İlköğretim Okulu bahçesindeki birev görenleri şaşırtıyor. Velilerden Enver Yüce, okuliçerisindeki evi görünce şaşırdığını belirterek, "Okulile ilgili olmayan kişilerin gelip burada oturması öğrencilerimizi rahatsız eder. Okul yönetiminden ricamız buranın bir an evvel çözüme kavuşmasıdır.Okulun ihtiyaçları doğrultusunda bir kreş, spor odası veya kantin olarak kullanılabilir" dedi.

VELİLER ŞAŞKIN

Yılmaz Kara adlı veli de okulun içerisindeki evi gördüğünde şaşırdığını belirterek, "Önce bu binanın okula ait olduğunu zannediyordum ama sonradan bir vatandaşa ait ev olduğunu duyunca çok şaşırdım. Okul içerisinde ev olur mu?" diyerek tepki gösterdi.

Okulun 5. sınıf öğrencilerden Yasin Kılınçer ise "Bizim için olmasa bile küçük kardeşlerimiz için kreş gibi eğitim odası veya kütüphanemiz yok kütüphane olarak kullanılabilir" dedi.

5 sınıf öğrencilerinden Ahmet Büyüköztürk ise "Okulumuzda kütüphanemiz yok bu ev kütüphane olarak açılabilir veya kardeşlerimiz için kreş olabilir" diye konuştu.
Öte yandan, evin Tufanbeyli ilçesinde oturan ve geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Süleyman Güneş'e ait olduğu öğrenilirken varisleri ise yıllardır hiç eve uğramadıkları belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com