Okul binalarında hasarlar oluştu

Okul binalarında hasarlar oluştu
Simav ilçesinde, 19 Mayıs'ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki artçı sarsıntılar nedeniyle okul binalarında önemli hasarlar oluştu.

Simav ilçesinde, 19 Mayıs'ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki artçı sarsıntılar nedeniyle okul binalarında önemli hasarlar oluştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, yaptığı açıklamada, 17 Şubat 2009'da 5,0 büyüklüğündeki depremde hasar gören 5 okulun yaraları sarılmadan 19 Mayıs'taki depremde ilçe merkezinde 4 okulun daha ağır hasar gördüğünü söyledi.
Bu okulların sütun ve kirişlerinde ciddi çatlaklar meydana geldiğini ve kullanılıp kullanılmayacağına ilişkin teknik inceleme yapılması gerektiğini ifade eden Şirikçi, şöyle konuştu:
''Son depremde ağır hasar gören Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesine giriş ve çıkış yasaklanarak, çevresine güvenlik şeridi çekildi. Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulunun eski binasındaki sütunlarda kırılmalar tespit edildi. Bunun yanında Ticaret Meslek Lisesi ile Kız Meslek Lisesinin eski binasında da büyük hasarlar olduğu belirlendi. 2009'daki depremde hasar gördüğü için boşaltılan Beyce İlköğretim Okulu ile Merkez Cumhuriyet Lisesi, son depremden de etkilendi. Deprem nedeniyle okullarımızda eğitime 6 Haziran tarihine kadar ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de çadır kent başta olmak üzere ilçe merkezinde Sağlık Meslek Lisesinin bahçesine kurduğumuz iki ayrı çadırda hizmet veriyoruz. Depremden hasar gören okullarımızın durumu yapılacak teknik incelemenin ardından açıklığa kavuşacak. Şimdilik bekliyoruz. Köylerdeki hasar tespit çalışmaları devam ettiği için bu okullarla ilgili net bir şey söyleyemiyorum.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com