Okul gezisine diye çıktılar ama...

Okul gezisine diye çıktılar ama...
Mersin'in Silifke İlçesi'nde 'Okul gezisine gidiyoruz' diyerek evden ayrılan lise öğrencisi 17 yaşındaki Tolga Özmen ile amcasının oğlu 18 yaşındaki Zeynel Özmen'den iki haftadır haber alınamıyor.

Silifke Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Tolga Özmen ile Silifke Lisesi 12'inci sınıf öğrencisi Zeynel Özmen, 17 Nisan'da bavullarını yanlarına alıp, okul gezisi için Ankara'ya gitmek üzere evden ayrıldı. Gezinin 3 günlük olduğunu söyleyen kuzenlerden Tolga Özmen, aynı gün ailesini cep telefonundan arayarak, Telefonumuzun şarjı bitiyor, telefonlarımızı kapatıyoruz. 3 gün sonra döneriz dedi.

GEZİ YOK

Ancak, 2 kuzen evlerine geri dönmedi. Sayağzı Mahallesi'nde oturan Tolga Özmen'in babası 50 yaşındaki Ahmet Özmen ve annesi 45 yaşındaki Fatma Özmen, Zeynel Özmen'in kendisiyle aynı ismi taşıyan babası 48 yaşındaki Zeynel Özmen ve annesi 46 yaşındaki Döndü Özmen, çocukları evlerine dönmeyince durumu okul yönetimine sordu. Okuldan düzenlenen bir gezileri olmadığını öğrenen aileler, Cumhuriyet Savcılığı'na kayıp dilekçesi verdi.

ANKARA'YA GELDİK

Fatma Özmen, oğlunun 'okul gezisine gideceğiz' diyerek evden ayrıldığını belirterek, Eşim ve Zeynel'in anne-babası ormanda çalışırken, iki çocuk da bizim evde hazırlandılar. Bavullarını alarak yola çıktılar. Oğlum bize telefon açarak 'Biz Ankara'ya geldik' dedi. Telefonlarının şarjının az olduğunu, 3 günlük geziden dönünceye kadar telefonlarının kapalı olacağını söyleyip, merak etmememizi istedi. Bu son konuşmamız oldu ve bir daha kendisinden haber alamadık. Allah'ını seven, oğullarımızı gören nerede olduğunu bilen varsa bize haber versinler. Çocuğumuz için her gün gözyaşı döküyoruz. Acaba kaçırıldılar mı Ya da birileri tarafından kandırılarak bir yerlere mi götürüldüler. Çocuklarımızın bir an önce bulunmasını istiyoruz dedi.

KIRIKKALE'DE KONAKLAMIŞLAR

Çocukları ile herhangi bir sorunlarının olmadığını ifade eden Zeynel ve Döndü Özmen çifti ise, Kendilerine hep iyi davrandık. Nereye, nasıl, niçin giderler hiçbir anlam veremiyoruz. En son polisin yapmış olduğu araştırmada Kırıkkale'de bir otelde konakladıkları yönünde bir haber aldık. Daha sonra ise kendilerinden haber alamadık. Çocuklarımızı görenlerin nerede olduklarını bilenlerin en yakın güvenlik birimine haber vermesini istiyoruz. Devlet büyüklerimizin bir an önce çocuklarımızı bulmalarını ve bize kavuşturmalarını istiyoruz. Her gün gözyaşı döküyoruz diye konuştu. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com