Okul inşaatları hızla devam ediyor

Okul inşaatları hızla devam ediyor
Kütahya merkez ve ilçelerinde yapımına devam edilen Okullarda çalışmalar hızla devam ediyor. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe merkezde yapımına devam edilen okul inşaatlarında incelemeler yaparak bilgiler aldı.

Kütahya merkez ve ilçelerinde yapımına devam edilen Okullarda çalışmalar hızla devam ediyor. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe merkezde yapımına devam edilen okul inşaatlarında incelemeler yaparak bilgiler aldı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreter v. Erhan Ar ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ile birlikte merkezde yapımı süren Linyit İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu inşaatı, Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim Okulu İnşaatı, TOKİ tarafından yapılan Akşemsettin İlköğretim Okulu, Hayırsever işadamı Merhum Selahattin Erkasap tarafından başlatılan Selahattin Aysel Erkasap İlköğretim Okul inşaatı, MEB tarafından (EFİKAP) kapsamında yaptırılan 2. Kız Meslek Lisesi inşaatı, Kadir Adlım İlköğretim Okulu inşaatı ile bakım-onarım yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Bahattin Çini İlköğretim Okulunda incelemeler yaparak bilgiler aldı.
İlk olarak Linyit İlköğretim Okuluna giden Vali Kocatepe burada Okulun bahçesinin yetersiz olması nedeniyle okulun karşısında mülkiyeti S.L.İ. Müessese Müdürlüğüne ait Yıldırım Beyazıt Mahallesinde tapunun 1822 ada, 73 pafta, 189 parselde kayıtlı 2022 m²'lik alanın bedeli karşılığında kamulaştırılması sonunda ihalesi tamamlanarak yer teslimi yapılan, MEB 2004-63 tip projeli 72 tribünlük Kapalı Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. Temel işleri tamamlanmış olan spor salonunun kaba inşaat işleri devam etmektedir.
31.10.2008 tarihinde de yükleniciye yer teslimi yapılmış olan Çinigar İşletme Birliği, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol hükümleri dahilinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, Yıldırım Beyazıt Mahallesi (Söğütlüçeşme mevkii) bulunan taşınmaz üzerine yapılan ve Kiremit örtüsü yapılmış, bina içinde bulunan iç sıvaları tamamlanmış ve alçı işleri devam eden Orgeneral Asım Gündüz ilköğretim okulu inşaatı, Milli Eğitim Bakanlığının talebi doğrultusunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca ihalesi yapılmış kaba inşaatı tamamlanmış ve ince işleri devam etmekte olan 32 Derslikli Akşemsettin İlköğretim Okulu, İlimiz hayırseverlerinden hemşehrimiz merhum Selahattin Erkasap tarafından başlatılan oğulları Fevzi ve Halil Erkasap kardeşler tarafından devam ettirilen 2000–07 proje nolu 16 derslikli ve ince işleri tamamlanmış olup kalan işler Valilikçe ihaleye çıkartılmış, ihalesi 30.07.2009 tarihinde yapılacak olan “Aysel-Selahattin Erkasap” okulu ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (EFİKAP) Eğitime Fiziksel Katkı Projesi kapsamında yaptırılan ve temel betonları dökülmüş olan 2. Kız Meslek Lisesinde incelemelerde bulundu.
Vali Kocatepe ve beraberindekiler daha sonra; bakım onarım çalışması yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Bahattin Çini İlköğretim Okulu ile yapımına başlanan Kadir Adlım İlköğretim okulunda yapılan çalışmaları incelediler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com