Okul kantinlerine zabıta baskını

Okul kantinlerine zabıta baskını
Kütahya'nın Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlıklı koşullarda üretilmiş ve satışı yapılan gıdaları tüketebilmelerini sağlamak amacıyla ilçedeki 28 ilk ve orta dereceli okulun kantinlerini denetledi.Denetlemeler esnasında e

Kütahya'nın Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlıklı koşullarda üretilmiş ve satışı yapılan gıdaları tüketebilmelerini sağlamak amacıyla ilçedeki 28 ilk ve orta dereceli okulun kantinlerini denetledi.Denetlemeler esnasında eksiği bulunan kantinlere, eksikliklerinin giderilmesi için gün verildi .
Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Eraş, denetimlerin zabıta yönetmeliğine göre yapıldığını bildirdi. Yapılan kontrollerde genel temizliğin yanı sıra gıda maddelerinin son kullanma tarihleri, dondurulmuş gıdaların tazeliği, sosis, sandviç ve kaşar peyniri gibi okul kantinlerinde sıkça kullanılan ve açıkta bulunan gıda maddelerinin hijyenik koşullara uygunluğu kontrol edildi. Kantinlerin işyeri açma ruhsatı ve sağlık karnelerinin de kontrol edildiği denetimlerde şimdilik uygunsuz bir duruma rastlanmadı.
Okul kantinlerinin denetimlerinin önemli olduğuna vurgu yapan Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Eraş, özellikle küçük yaştaki ilköğretim öğrencilerinin kantinlerden aldıkları ürünlerde son kullanım tarihlerinin geçip geçmediğine bakmalarını istedi. Bölgede bulunan okulların kantinlerinin genel durumlarının iyi olduğunu belirten Eraş, 'Halkın sağlığını ilgilendiren alanlardaki denetimlerimiz rutin olarak devam ediyor. Özellikle geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın kullandığı okul kantinlerinin temizliği ayrı bir önem arzediyor. Bu nedenle bölgemizde bulunan okullarımızdaki denetimlerimiz sürüyor' dedi.
Eraş, hijyenik şartlarda satış yapmayan ve sağlıksız gıda ürünü satan kantinlere göz yummayacaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com