Okul kıyafeti rant kapısı oldu

Okul kıyafeti rant kapısı oldu
Okullarda serbest kıyafet dönemi başlarken velilerin isteği üzerine okul kıyafeti olan bazı okullar tek firma ile anlaşıp okul kıyafetini rant kapısı olarak görmeleri velileri kızdırdı.

Şikayethaber.com’un haberine göre bazı okulların çok firma olmasına rağmen bir firma ile anlaşmasına velilerden büyük tepki geldi. Milli Eğitim Bakanlığı okul kıyafetlerinin velilerce serbest kıyafet yada tek tip kıyafet olarak belirlenmesine karar verdi. Tek tip kıyafete karar veren veliler okulların tek firma ile anlaşarak kıyafetlerin yüksek fiyatlara satılmasına isyan etti. Geçen yıl fiyatı 50 lira olan formaların bu sene 113 lira olmasına neden olduklarını belirterek, okul yönetimlerinin kendilerine pay çıkardığını ifade ettiler.
 
Şikayetvar.com’a gelen şikayetler şöyle:
“Okul Aile Birliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda okul formaları değişti. Anlaştıkları bir mağazada 113 lira’ya satılıyor. Başka hiçbir yerde satılmıyor. Okuldaki yetkililere sorduğumuzda bu işle okul Aile Birliği ilgileniyor deniyor. Müdür yardımcısının haberi yokmuş. Bu nasıl bir iş? Yöneticilerin nasıl haberi olmaz? Çocuklar serbest kıyafetle gitmesin, aralarında ayrımcılık olmasın, forma ile okula gönderelim dedik okul yönetimi hemen kendine pay çıkardı. Bu soyguna bir son verilsin artık geçen sene okul formaları 50 liraydı bu sene 113 lira oldu. Çıkarlarının olmadığını söylemek mümkün mü acaba?”
 
“Hem kalite kötü hem fiyatlar piyasa göre daha pahalı, öğrenciler arası ayrımcılık olmasın istedik tek tip formayı seçtik, yine mağdur olan biz olduk” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com