Okul kütüphanesine 700 kitap bağışladı

Okul kütüphanesine 700 kitap bağışladı
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 17., 18., 19. ve 20. dönem Kütahya Milletvekili olan ve çeşitli bakanlıklarda görev yapan eski Meclis Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kalemli, kütüphanesinde yer alan kitapların 700 tanesini Tavşanlı Atatürk Anadolu Lises

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 17., 18., 19. ve 20. dönem Kütahya Milletvekili olan ve çeşitli bakanlıklarda görev yapan eski Meclis Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kalemli, kütüphanesinde yer alan kitapların 700 tanesini Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi kütüphanesine bağışladı.

İlçe Kaymakamı Numan Hatipoğlu'nun, öğretmen ve öğrencilerin hazır bulunduğu törende konuşan Mustafa Kalemli, 'Yatırımların en büyüğü insana yapılan yatırımdır. Öldükten sonra bağış yapmak gelenek oldu. Bağışların hayattayken yapılması gerekir. Ben de bunun gayreti içerisindeyim. Gençler, ne bulursanız okuyun. Okuyarak yükseleceksiniz' dedi.
Doç. Dr. Mustafa Kalemli için hazırlanan şildi, Kaymakam Hatipoğlu takdim etti. Okul kütüphanesini inceleyen Kalemli, kitapların yetersiz olduğunu, kütüphanesindeki kitapları bağışlamaya devam edeceğini belirtti.
Atatürk'e dair yazılmış eserlerin neredeyse tamamını defalarca okuduğunu ifade eden Kalemli, Atatürk'ü en iyi anlatan kitabın Lord Kinross'un 'Atatürk, bir milletin doğuşu' adlı kitap olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com