Okul masraflarını için penye satıyorlar

Okul masraflarını  için penye satıyorlar
Simav'da 5 üniversite öğrencisi, okul masraflarını karşılayabilmek için panayırda açtıkları tezgahta penye satıyor
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören 5 öğrenci, okul masraflarını karşılayabilmek için panayırda penye satıyor. 
     İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinden Sercan Topuz, AA muhabirine, ailelerine okul masraflarının çok ağır geldiğini ve onlara yardım etmek amacıyla işportacılığa başladıklarını söyledi.       İşportacılığı, sınıf arkadaşları Nihat Yahşi, Ertürk Kılıç, Faruk Aydemir ve Ezgi Demir ile beraber yaptığını anlatan Topuz, şöyle konuştu: 
     ''Ailelerimiz bizden bu işi yapmamızı istemedi. Ancak onların ne zor şartlar altına para kazandığını çok iyi biliyoruz. Bu iş benim baba mesleğim. Bursa Kapalıçarşı'da babamın iş yeri var. 8 yaşımdan bu yana babama yardım ediyorum. Şimdi ise 5 arkadaş geçici bir süre için de olsa ticarete atıldık. Karı da, zararı da paylaşacağız. Şu anda tek parça penye satıyoruz. Ürünlerimizi, 5 lira olmak üzere tek fiyat üzerinden satıyoruz.'' 
     Ezgi Demir de öğrenciliğin zor olduğunu zannettiklerini ancak bu işi yaptıktan sonra para kazanmanın zorluğuyla karşılaştıklarını ifade etti. 
     İşportacılığın en zor işlerden biri olduğunu çok iyi bildiğini dile getiren Demir, ''Müşteriyi memnun etmek ve fiyatta anlaşmak, tecrübe isteyen bir konu. 5 arkadaş bir araya geldik ve para kazanmak için mücadele ediyoruz. Panayır sonunda oturup hesap yapacağız. Hayat ve geçim mücadelesi bu olsa gerek'' dedi. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com