Okul öncesi eğitimde yüzde 100 okullaşma

Okul öncesi eğitimde yüzde 100 okullaşma

Pazarlar ilçesinde okul öncesi eğitim alanında son yıllarda yapılan çalışmalarla 5 ve 6 yaş grubunda okullaşma oranının yüzde 100'e ulaştığı bildirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğun sosyal ve eğitiminin daha etkin hale getirilmesi amacıyla yürütülen okul öncesi çocuklarının okullaştırılmasına yönelik çalışmalarda son 5 yılda önemli adımlar atıldığını söyledi.
5 yıl öncesine kadar okul öncesi eğitimde ilçe merkezinde tek olan anasınıfı sayısının şimdi 4'e yükseltildiğini ifade eden Sevgi, şöyle konuştu:
''İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz önderliğinde, fedakar eğitimcilerimiz ve duyarlı velilerimizin çabaları ile 6 yaş grubundaki okullaşma oranımız yüzde 100 seviyesine yaklaştı. 5 yaş grubunda da ise okullaşma oranının yüzde 100 seviyesine yükseldi. Her iki yaş grubunun ortalamasını aldığımızda halen yüzde 98'ler seviyesinde olan okul öncesi okullaşma oranını gelecek yıl başlarında yüzde 100'lere ulaştıracağımıza inanıyorum. Bu konuda ailelere de büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarının daha bilgili ve başarılı olabilmeleri için mutlak surette okullara başvuruda bulunmalarını istiyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com