'Okul sütü fiyaskosu'nda yeni ihale

'Okul sütü fiyaskosu'nda yeni ihale
Geçen yıl dağıtılan bozuk sütler nedeniyle birçok öğrencinin zehirlenmesine yol açan "Okul sütü fiyaskosu" hafızalardaki yerini korurken, hükümet yeni yılda yapılacak olan okul sütü ihalesinin onaylandığını açıkladı.

Geçen sene dağıttığı bozuk sütlerle çok sayıda öğrencinin zehirlenmesine neden olan AKP hükümeti uyguladığı kâr amaçlı popülist politikalarına yöneltilen eleştirilere rağmen yeni okul sütü ihalesini onayladı.

Geçen yıl yaşanan “Okul sütü fiyaskosu” sebebiyle velileri ve öğretmenleri tedirgin eden Okul sütü ihalesinin onaylandığı, en avantajlı teklifleri veren firmaların sözleşme imzalamaya davet edildiği öğrenildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen ihalenin onaylandığı duyruldu.

İhaleyi kazanan firmaların 11 Şubat 2013 tarihinde süt dağıtımına başlayacakları belirtilen açıklamada, davet edilen firmalar şöyle sıralandı:
"Doğu Anadolu ve Ege bölgeleri ihale kısmında Dimes-Pınar Ortak Girişimi 51,5 kuruş, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgeleri ihale kısmında Güney Süt 49,9 kuruş, Karadeniz ve Marmara bölgeleri ihale kısmında Ak Gıda 53 kuruş, Akdeniz Bölgesi ihale kısmında Yörükoğlu 49 kuruş."

İhaleye göre, geçen yıldan farklı olarak gelecek sene Türkiye genelinde özel okullarda dâhil olmak üzere ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerini kapsayan 30 bin 752 okulda toplam 6 milyon 172 bin 692 öğrenci için haftada 3 gün olmak üzere 296 milyon 241 bin 216 kutu sütü alımı yapılacak. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com