'Okul Sütü'ne protesto

'Okul Sütü'ne protesto
'Okul Sütü Projesi' kapsamında dağıtılan sütlerden içen çok sayıda öğrencinin rahatsızlanarak hastanelere kaldırılması, Milli Eğitim Bakanlığı önüne gelen sivil toplum grupları tarafından protesto edildi.

Eğitim-Sen, Türk Tabipler Birliği ve bazı sivil toplum örgütleri Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanarak 'Okul Sütü Projesi' kapsamında dağıtılan sütlerden içen çok sayıda öğrencinin rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmasını protesto etti.

Grup üyeleri 'Çocuklarımızın sağlığı ile oynatmayacağız', 'AKP’nin sütü zehir küpü' pankartı açarak, 'AKP'nin sütü AK değil', '4+4+4=zehirli süt' dövizleri taşıdı. Protesto sırasında küçük yaştaki bir çocuk üzerinde "AKP'nin sütü zehir küpü' yazı süt kutularını tekmeleyerek devirdi.

Grup adına açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, birçok ilde kendi verilerine göre 4000 civarında çocuğun gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneyle kaldırıldığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin bu konuda üzerlerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Yıldız, yaşananları bir skandal olarak değerlendirdi.

Daha sonra Halkevleri üyeleri de Milli Eğitim Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi. 'Pişkinliği bırakın, Özür dileyin, İstifa edin' pankartı açan Halkevi üyeleri, yaptıkları açıklamada yetkililerin bir an önce özür dileyerek istifa etmeleri gerektiği belirtildi.

Gruplar yaptıkları basın açıklamalarının ardından olaysız şekilde dağıldı. (SNK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com