Okula Pazar Kuruldu

Okula Pazar Kuruldu
KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NE BAZAAR KURULDU.

KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NE BAZAAR KURULDU.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'ne gerçek bir pazar yeri kuruldu. Bu pazar gerçek meyve ve sebze satılan bir pazar. Bu pazarın normal pazarlardan farkı; pazarda tamamen İngilizce konuşuluyor olması. Öğrencilerin bazıları satıcı bazıları ise müşteri oluyor ve sene boyunca öğrendikleri yabancı dili pratik olara bu pazarda kullanıyorlar.
Türkiye'de yabancı dil öğretiminin tartışıldığı ve neden yabancı dil öğretilemiyor diye sorgulandığı bu günlerde, düzenlenen bu yönde bir etkinlik fazlasıyla ilgi toplayacağa benziyor. Öğrenciler günlük hayatta yabancı dili kullanmalarını sağlayan ve yabancı dil öğrenimini özendiren bu projenin önce okulda daha sonrada daha geniş çapta yapılacağını bildirdi.
Okul Müdürü Murat Fazıl Akkoç, okula Bazaar kurulmasının bir proje kapsamında olduğunu ve amacı; yabancı di öğrenmeyi daha pratik hale getirmek-kolaylaştırmak ve sürdürülebilir hale getirmek olduğunu söyledi. Akkoç sözlerini şöyle sürdürdü; “ Güzel Türkçemizi, renkli kültürümüzü, cennet ülkemizi ve Türk ürünlerini dünya ülkelerine tanıtabilmek, Türkiye'nin lider bir ülke olma yolundaki hedefine hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için yabancı dil öğrenmeyi bir araç olarak görmekdeyiz. İlk etapt Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin katılacağı, satıcıların ve müşterilerin öğrencilerden oluştuğu Bazaar'da herkes Türkçe biliyormuş gibi davranarak İngilizce konuşmak zorunda kalacak. Bu proje ile katılanlar kendilerini yabancı bir ülkede bulunduğunu kabul ederek, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacak, yabancı dilin gerekliliğini yaşayarak sağlayacak” dedi.
Dil öğrenmenin çok pahalı ama dil bilenlerin çok az olduğu ülkemizde, dil öğretiminde farklı yaklaşımlar ortaya konmaya başlanmasınin sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Murat Fazıl Akkoç yabancı dil bilmenin öğrencilere diğer kültürlere karşı kültürel çoğulculuk, açıklık ve takdir duygusu kazandırdığını, kelime hazinesini genişlettiği ve bunun yanında kendi dilini yeni alanlarda kullanma becerileri sağladığının altını çizdi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi yabancı dil öğretimini önemseyen ve bunu geliştirmek için daha çeşitli çalışma ve proje tasarlamakta. Okul Müdürü Akkoç Geleceğin liderlerini yetiştirmek için yola çıkan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'nin amaçlarından birininde yabancı dil bilen Türkiye Dünyaya yön verebilecek insanlar yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com