Okulda sadece 12 Öğrenci Okuyor

Okulda sadece 12 Öğrenci Okuyor
Afyonkarahisar merkeze bağlı Erkmen beldesinde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan ve bu yıl eğitim öğretime açılan ilköğretim okulunda toplam 12 öğrenci bulunuyor.

Afyonkarahisar merkeze bağlı Erkmen beldesinde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan ve bu yıl eğitim öğretime açılan ilköğretim okulunda toplam 12 öğrenci bulunuyor. Bu öğrencilerin 3'ü birinci, 9'u da anasınıfı öğrencisi. Bir müdür ve 2 öğretmenin görev yaptığı TOKİ Nurullah Oymak İlköğretim Okulu'nda 16 derslik bulunuyor.
Okul Müdürü İbrahim Selvi, öğrenci sayısının az olmasını, okul çevresinde yeterince yerleşim yeri olmamasına bağlıyor. Ayrıca, okulun bu sene eğitim öğretime açılmasının da etkisi olduğuna değinen Müdür Selvi, okula kayıtların devam ettiğini belirtti.
Öğrenci kapasitesinin yaklaşık 500 kişilik olduğunu dile getiren Müdür Selvi, okulun fiziki hiçbir eksikliği olmadığını söyledi. Başka okullarda sınıfların yetersiz olduğunu, kendi okullarında ise öğrenci olmadığını ifade eden Selvi, 'Birinci sınıfta 3 öğrencimiz, anasınıfında da 9 öğrencimiz var. Toplam 12 öğrenci ile eğitim öğretime devam ediyoruz. Okulumuza kayıtlar devam ediyor. Diğer okullardan hiçbir eksiğimiz yok.' dedi.
Okulun, bütün vatandaşların yararlanmasına açık olduğuna değinen Müdür İbrahim Selvi, 'Okulun çevresinde fazla aile oturmuyor. Dolayısıyla yeteri kadar öğrencimiz yok. Afyonkarahisar'ın her yerinden her kayıt bölgesinden birinci sınıfa öğrenci alabiliyoruz. Valilik buna izin verdi.' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com