Okullar 60 aylık çocuklara hazır mı?

Okullar 60 aylık çocuklara hazır mı?
Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre 10 saniye tek ayağının üzerinde durabilen yada topu yerde 5 kere sektirebilen çocuklar okula başlamak için hazır. Peki okullar bu çocuklara ne kadar hazır?
Milli Eğitim Bakanlığı'nın okula başlama yaşını 60 ay olarak açıklamasından sonra konuyla ilgili tartışmalar ve soru işaretleri gün geçtikçe artıyor.

Birinci sınıflar 10 Eylül, okullar ise 17 Eylül’de açılacak. 5 yaşındaki çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler rapor peşinde koşuyor. Sınıflar hazır değil, tuvalet problemleri giderilmedi, ikili öğretimde ders saatleri belli değil.
 
Okulların açılmasına iki hafta kaldı. Okulların fiziki ortamları, tuvaletleri, lavaboları, derslikleri, sıraları, yazı tahtaları, oyun alanları 5 yaşındaki çocuklara uygun değil. İkili eğitim yapan okulların ders giriş ve çıkış saatleri hala belirsiz. Okulların bu sistemi karşılayacak bütçeleri yok. Okullardaki sosyal aktivite alanları yetersizken yeni sistemde öngörülen seçmeli dersleri karşılayacak aktivite alanlarının nasıl hazırlanacağı merak konusu. Aileler ise en çok çocuklarının tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını düşünüyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın ise konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bakanlığın tavrı siz çocuklarınızı okula gönderin biz bir sistemde nasıl oluyor bakalım şeklinde. (MUT)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com