Okullar Arası Tiyatro Festivali

Okullar Arası Tiyatro Festivali
Uşak'ta Milli Eğitim Müdürlüğü ile belediyenin ortaklaşa organize ettiği ve 10 gün sürecek olan "2. Okullar arası Tiyatro Festivali" başladı. Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde 11 okul, 11 ayrı oyun sergileyecek.

Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 10 günlük festival öncesi bugün öğle saatlerinde festivale katılan öğrenciler kortej yürüyüşü yaptı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen festivalin geleneksel hale getirilerek her yıl düzenleneceği bildirilirken festivalde ilk gösteriyi 'Şu Çılgın Türkler” adlı oyunla Fen Lisesi öğrencileri yaptı. 30 öğrencinin görev aldığı oyun izleyenleri keyifli anlar yaşattı. Minik tiyatrocular başarılı sahne performansları ile dikkat çekerken, festivalin açılış oyununa Garnizon Komutanı M. Ruhi Candan'dan başka protokolün ilgi göstermemesi dikkat çekti. Yüzlerce öğrencinin kent merkezinde ellerinde Türk Bayrakları ile gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşüne ve festivalin açılış töreninin yapılacağı gösteri salonundaki coşkuya protokolün katılmaması öğrencileri, öğretmenleri ve velileri üzdü.
Festivalin açılışına Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Ruhi Candan ile Uşak Belediye Başkan Vekili Mustafa Güngör, öğrenciler ve veliler katıldı. Festival süresince her gün bir okul velilere ve halka açık olarak sahneleneceği bildirildi. Festivale 7'si ilköğretim 4'ü lise olmak üzere toplam 11 okul katılıyor.
Festivalin açılış konuşmasını yapan Uşak Belediye Başkan Vekili Mustafa Güngör, Başkan Ali Erdoğan'ın kent dışında olduğu için açılışa katılamadığını ifade ederek, '2. Okullar arası tiyatro festivali ile okullardaki kültürel ve sosyal etkinlikleri katkıda bulunmak, kentte tiyatro kültürünü yaygınlaştırmak ve yetenekli gençlerin önünü açmayı amaçlıyoruz. Gençlerimizi geleceğe hazırlamak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Tiyatro festivalini de geleneksel hale getirip gençlerimizin tiyatroya olan ilgisini arttırmayı genç yetenekleri keşfedip yetişmelerini imkan sağlayacağız. Bu festivale katılan tüm okullara teşekkür ediyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com