Okullar eğitime başladı

Okullar eğitime başladı
İlk ve orta dereceli okullarda 2009-2010 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler yapıldı. Pazarlar İlköğretim Okulu bahçesindeki törene, Pazarlar Kaymakam Vekilliğini yürüten Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Toru

KÜTAHYA - İlk ve orta dereceli okullarda 2009-2010 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler yapıldı.
 Pazarlar İlköğretim Okulu bahçesindeki törene, Pazarlar Kaymakam Vekilliğini yürüten Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Torun, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
  Mehmet Şirikçi, törende, yeni eğitim öğretim yılında ilçe merkezi, belde ve köylerdeki ilköğretim okulları ve liselerde eğitim alacak öğrenciler ve eğitimcilere başarılar diledi.
  İlköğretim okuluna yeni başlayan 10 öğrenciye üst sınıf öğrencileri tarafından çiçekler verildi ve ders zili çalınca öğrenciler sınıflarına girdi.
    
-TAVŞANLI'DAKİ TÖREN-
  Tavşanlı'da faaliyet gösteren Özel Başarı İlköğretim Okulundaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Okul Müdürü Osman Toy, okul bahçesindeki törende, öğrencilerinin 2008-2009 eğitim öğretim yılında 7 öğrencinin devlet fen liseleri, 8 öğrencinin burslu olarak Özel Yavuz Selim Kolejine, 11 öğrencinin ise Anadolu öğretmen liselerine yerleştiğini bildirdi.
 Milli Eğitim Bakanlığının özel okullarda da ücretsiz kitap uygulaması yapması gerektiğini savunan Toy, öğrencilere başarılar diledi.
Okulun en genç öğretmeni Sinan Kahraman da eğitim öğretimin sadece okula gidip gelmek olmadığına işaret ederek, ''Eğitim öğretim birbirimizi sevmek, birbirimize güvenmek, birbirimize saygı duymaktır. Daha da ötesi maddi manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutmaktır'' dedi.
Tören, öğrencilere çikolata dağıtılmasıyla sona erdi.
-HİSARCIK'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI-
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen çeşitli etkinlikler kutlanmaya devam ediliyor.
Hafta başında düzenlenen açılış törenlerinin ardından bugün de Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen kutlama töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Öğrenci Andı okundu. Sosyal Bilgiler öğretmeni Koray Dülger ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Salim Aydın'ın konuşmaları, eğitim ile ilgili özlü sözler ve iki öğrencinin şiir okumasının ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, “ Sevgili Öğrenciler; bugün başlayan öğretim yılında sizleri; fedakâr öğretmenleriniz, masalarınızın üzerinde ücretsiz ders kitaplarınız, boyası, bakımı ve temizliği yapılmış okullarınız, güzel bir yıl için beklemektedir. Uzun bir tatilin ardından dinlenmiş olarak, ikinci yuvanıza tekrar hoş geldiniz. Unutmayalım ki bir işe nasıl başlarsak öyle devam eder. Öğretim yılının başında derslerimize sıkı bir şekilde çalışırsak yılın sonunu da aynı şekilde getiririz. Yine unutmayınız ki bu yıllarınız hayatınızın en güzel yılları. Boşa harcamayın ve en güzel şekilde geçirin. Öğretmenlerinizin ve büyüklerinizin tavsiyelerini asla küçümsemeyin. Çünkü onlar sizin yaşadığınız dönemleri yaşadılar. Bilinen şeyleri tekrar, tekrar keşfetmeye çalışmak, büyüklerinizin düştüğü hatalardan ders almadan aynı hatalara tekrar düşmek, toplumumuzun yerinde sayması ve boşa enerji harcamamız demektir “ diye konuştu.
Törene, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Garnizon Komutanı Sadık Akyol, İlçe Emniyet Amiri M.Ali İregör, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Tören sonunda 8. sınıf öğrencileri, ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine çiçek verdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com