“Okullar Hayat Olsun” projesi başladı

“Okullar Hayat Olsun”  projesi başladı
''Okullar Hayat Olsun Projesi'' başladı.

Kütahya'da, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan, MEB, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile katılımcı belediyeler işbirliğinde geliştirilen ''Okullar Hayat Olsun Projesi'' başladı.
     Valilik'te düzenlenen törende Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit tarafından ilgili protokol imzalandı.
     Daha sonra, protokol mensupları ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Caddesi'nde kortej yürüyüşü yapılarak, Zafer Meydanı'ndaki Valilik önünde halk oyunu gösterileri sunuldu.
     Çalışmalar kapsamında tüm merkez ilçe okullarında eğitim öğretim saatleri dışında hafta sonları ve yaz tatillerinde sosyal, kültürel, sportif, mesleki teknik kurslar ve bahçe düzenlemesiyle etkinliklerin vatandaşlara sunulması, okulların çevrenin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer ''hayat boyu öğrenme merkezi'' olması, eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren ''yaşayan güvenli alanlar'' haline dönüştürülmesi amaçlanıyor.
     Projenin hayata geçirilmesi için okullarda kurs planları tamamlanarak uygulamaya geçildi. Kentte 27 okulda 521 öğrencinin katılımıyla masa tenisi, judo, atletizm, çeyiz ürünleri hazırlama, ahşap boyama, gitar eğitimi, İngilizce, okuma yazma, karate, bilgisayar, sosyal bilgiler, Türk halk müziği kursları, okul bahçe ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirilecek.

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com