Okullarda depreme karşı güçlendirme

Okullarda depreme karşı güçlendirme
17 Şubat depreminde hasar gören Osmanbey ilköğretim Okulu başta olmak üzere Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Anadolu Meslek, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinde geç başlayan güçlendirme çalışmaları eğitimde aksamalara yol açtı.

17 Şubat depreminde hasar gören Osmanbey ilköğretim Okulu başta olmak üzere Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Anadolu Meslek, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinde geç başlayan güçlendirme çalışmaları eğitimde aksamalara yol açtı. Bunlardan Anadolu Meslek, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi devletin imkanlarıyla kendi teknik gücünü birleştirmek suretiyle güçlendirme çalışmalarını okulların açılmasından önce tamamladı. Ancak Osmanbey ilköğretim ile Anadolu İmam Hatip Lisesinde çalışmalara devam edildiği ve bu çalışmaların en geç 20 Ekim 2009 tarihine kadar süreceği öğrenildi.
Güçlendirme çalışmalarının devam ettiği Osmanbey ile Anadolu İmam Hatip Lisesindeki yaklaşık bin 500 dolayındaki öğrenci Gülizar Eren başta olmak üzere Simav Cumhuriyet Lisesi ile 4 Eylül İlköğretim Okullarına yönlendirildi.
Çocukları başka okullara yönlendirilen veliler olaya tepki göstererek sığıntı eğitimi istemediklerini bildirdi. Okullarda süren güçlendirme çalışmalarının bu günkü temposuyla 20 Ekim tarihine kadar yetişeceğine inanmadıklarını ve çalışmaların hızlandırılmasını beklediklerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com