Okullardaki doğal afetler tatbikatı gerçeğini aratmadı

Okullardaki doğal afetler tatbikatı gerçeğini aratmadı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, tüm okulların ayrı ayrı belediye ile ortaklaşa düzenlediği Doğal Afetler tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, tüm okulların ayrı ayrı belediye ile ortaklaşa düzenlediği Doğal Afetler tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Pazarlar Belediye Başkanlığı İtfaiye Amirliğince Çok Programlı Lisesi, pazarlar İlköğretim Okulu ve Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Doğal Afetlerden Korunma Yolları ve Doğal Afetlerde Nasıl Davranılmalı konulu yangın tatbikatı tüm öğrencilere teorik ve uygulamalı olarak gösterildi.
Tatbikatta İtfaiye yetkilileri, Doğal afetlerden olan yangından korunma hayatta kalma ve hayat kurtarma yollarını öğrenen öğrencilerin edindikleri tüm bilgileri yakın çevresi ve bilgiye muhtaç her vatandaşa aktarmalarını istedi.
Yangın tatbikatında yangınla ilgili de gerekli bilgiler verilirken, yangının nasıl söndürülmesi gerektiği uygulamalı bir şekilde anlatıldı.
Pazarlar İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Muzaffer Günal, tüm dünyada her an yaşanabilecek doğal afetlerden korunma ve bu konuda gerekli önlemlerin alınmasının kaçınılmaz bir insanlık görevi olduğunun bilindiğini söyledi. Yangın ve deprem gibi doğal afetlerle karşılaşıldığında nasıl davranılacağını öğrenmenin çok önemli olduğunu belirten Okul Aile Birliği Başkanı Günal,"Bu hayati bilgilerin, konularında eğitim almış uzman kişiler tarafından verilmesi de önem taşımaktadır. Bu bağlamda eğitim almış personel tarafından yangın, deprem, sel gibi doğal afetler konularında bilgiler verildi ve gerçekleştirilen tatbikatlarla uygulamalı olarak öğrencilere gösterildi. Okulumuzda gerçekleştirilen tatbikat, ikaz, alarm, personel tahliye, kurtarma ve yangın söndürme konularını kapsamıştır. Teorik bilgiler yanında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimle de bu bilgiler öğrencilerimize Sivil Savunma Kulübü rehber öğretmeni Selim Üstüntaş tarafından anlatıldı. Hepimizin doğal afetler konusunda bilgi sahibi olmaları kendimiz yanında başkalarının da hayatta kalmasını sağlayacaktır. Felaketin ne zaman karşımıza çıkacağı belli olmaz. Biz önlemlerimizi en üst seviyede tutmalıyız. Olabilecek felaketlere karşı yapmamız gerekenleri bilirsek o felaketten en az zararla kurtulmuş oluruz. Unutmayalım ki doğal afetler değil, bilgisizlik öldürür" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com