Okulların giriş ve çıkış saatlerinde önlem alındı

Okulların giriş ve çıkış saatlerinde önlem alındı
İlk ve orta dereceli okullarda 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Kütahya Emniyet Müdürlüğünce kentteki okulların giriş ve çıkış saatlerinde önlem alındığı bildirildi.

İlk ve orta dereceli okullarda 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Kütahya Emniyet Müdürlüğünce kentteki okulların giriş ve çıkış saatlerinde önlem alındığı bildirildi.
Kütahya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula geliş ve gidişlerini sağlamak amacıyla okullar çevresinde ve yakın kavşaklarda gerekli trafik düzenlemelerinin yapıldığı belirtildi.
Abdurrahmanpaşa İlköğretim Okulu önünde öğrencilerin sabah, öğle ve akşam çıkışlarını trafik ekibinden bir görevlinin sağlayacağı, okul servis araçları ve diğer özel araçların okul önüne ve yakın çevresine gelişigüzel park etmelerini önleyeceğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Şehitler İlköğretim Okulu öğrencilerinin okula giriş ve çıkışlarında trafik ekibi görev alacak ve gerekli trafik düzenlemesini yapacaktır. Fatih İlköğretim Okulu önünde öğrencilerin sabah ve akşam saatleri giriş ve çıkışlarında trafik polis memuru, öğlen giriş ve çıkışlarında ise motorize ekip görev alacaktır. Fuatpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin okula giriş ve çıkışlarında trafik polis memuru görev alacak olup, okul önünde gerekli trafik düzenlemesini yapacaktır. Yenidoğan İlköğretim Okulu öğrencilerinin okula sabah, öğle ve akşam giriş ve çıkışlarında trafik polis memuru görev alacak olup, okul önünde gerekli trafik düzenlemesini yapacaktır. 30 Ağustos İlköğretim Okulu sabah, öğle ve akşam çıkışlarını trafik ekibinden bir görevli sağlayacak, okul önünde gerekli trafik düzenlemesini yapacaktır. Kütahya Lisesi öğrencilerinin sabah, öğle ve akşam saatlerinde çıkışlarını sağlamak üzere trafik ekibi görevli olup, okul önünde gerekli trafik düzenlemesini yapacaktır.''
Öğrencilerin düzenli, kontrollü ve güvenli bir şekilde okullarına devam etmelerini sağlamanın amaçlandığı ve bunu gerçekleştirmede velilerin de desteğine ihtiyaç duyulduğuna işaret edilen açıklamada, ''Trafiğe duyarlı velilerimizi, öğrencilerimizi okul geçit görevlisi olarak bize katılmalarını davet ediyoruz'' denildi.
Açıklamada, çocuklarını okula servis araçlarıyla gönderen velilerin, servis aracında her öğrenciye koltuk ayrılıp ayrılmadığını, rehber öğretmen ve koltuklarda emniyet kemerinin bulunup bulunmadığını kontrol etmeleri önerildi.
Öğrencilere, okula geliş ve gidişlerde trafik kurallarına uymaları gerektiği anımsatılan açıklamada, duran aracın önünden ve arkasından geçmemeleri, yaya kaldırımlarını kullanmaları istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com