Okumadan imza attı Ekmeğinden oldu!..

Okumadan imza attı Ekmeğinden oldu!..
Kütahyalı Necdet Yurtsever (50), iş sözleşmesi diye imzaladığı evrakların şirket ortaklığı evrakları olduğunu 2009'da öğrendiğini ifade ederek "Beni iş umuduyla Konya'ya götürdüler. Konya'da imzaladığım evraklar personel iş sözleşmesi evrakları değ

Kütahyalı Necdet Yurtsever (50), iş sözleşmesi diye imzaladığı evrakların şirket ortaklığı evrakları olduğunu 2009'da öğrendiğini ifade ederek 'Beni iş umuduyla Konya'ya götürdüler. Konya'da imzaladığım evraklar personel iş sözleşmesi evrakları değilmiş, o şirkete ortak olduğumu gösteren evraklarmış. Kullanmadığım ve bilgimin olmadığı ancak; adıma kayıtlı telefon faturalarına 57 bin ve Bağ-Kur'a 3 bin TL olmak üzere toplam 60 bin TL borçlu olduğum ortaya çıktı' şeklinde iddialarda bulunarak dolandırıldığını savundu. Yurtsever, yetkililerin bu konuda kendisine yardım eli uzatmasını beklediğini de ifade etti.
' İŞ UMUDUYLA
KONYA'YA GİTTİM'
1960 Emet doğumlu Necdet Yurtsever, Kütahya'da bekar olarak yaşadığını, okumadan imza attığı evrakların hayatını kararttığını iddia etti. Bir göz evde yaşadığını belirten Yurtsever; 'Bir göz evde tek başıma oturuyorum. Hiçbir şeyim yok. Ekmeğimi bile komşular veriyor. Ben nasıl şirket ortağı olabiliyorum' dedi.
Çalışmak için iş aradığını, iş arama serüveni sırasında 2000 yılının sonlarında kendisini Konya'nın Selçuk İlçesi'nde bulduğunu ifade eden Yurtsever, Konya'da dolandırıldığını iddia etti.
Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü tarafıdan 2009 yılında 'şirket ortağı' olduğu gerekçesiye fakirlik aylığının kesilmesinden sonra dolandırıldığını öğrendiğini iddia eden Yurtsever, aynı zamanda şirket ortağı olarak kendisine kesilen telefon faturalarının 57 bin TL olduğunu savunarak; 'Hayatım kararadı çaresizim ne yapacağımı tam olarak bilemiyourm' şeklinde ifadeler kullandı.

'SOSYAL YARDIMLAŞMADAN ALDIĞIM YOKSULLUK AYLIĞI İLE GEÇİNİYORDUM'
Kütahya'dan birkaç kişinin kendisine 'Konya'da iş var bizimle gel seni işe yerleştirelim' dediklerini savunan Yurtsever; 'Bende Konya'ya gitmeye karar verdim. Kütahya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü'nden annemle birlikte yardım alıyorduk. Ve buradan aldığımız yoksulluk maaşıyla geçiniyorduk' iddialarında bulundu.

'EVRAKLARI OKUMADAN
İMZALADIM'
Daha iyi bir yaşam için Kütahya'dan Konya'ya bazı kişilerle birlikte gittiğini, bir şirkette getir-götür işlerine bakan personel olarak çalışmak için kendisine bir takım evrakların imzalattırıldığını ileri süren Yurtsever, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bana dediler sen bu şirkette getir-götür işlerine bakacak bir personelsin. Onun için bu evrakları imzalayacaksın. Bende bana gösterilen yerleri hiç okumadan imzaladım. Ama imzalattırılan evraklar personel iş sözlşemesi değilmiş. İmzaldığım evraklar şirket ortaklığınını gösteren evraklarmış. Ben yaklaşık 2 ay şirkette çalıştıktan sonra beni Kütahya'ya geri gönderdiler. Kütahya-Konya arasında evrak getir-götür işlerini bana yaptırıyorlardı. Tam olarak maaş almıyordum, yol parsı ve cep harçlığımı veriyorlardı. Bende Kütahya'dan Konya'ya sürekli gidip geliyordum. Bu gidiş-geliş Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü'nden 3 ayda bir bana verilen yoksulluk yardımının 2009'da kesilmesinden sonra durdu. Ben bana verilen yoksulluk yardımın neden kesildiğini öğrenmek için Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü'e gittiğimde bana 'sen şirket oratğı olmuşsun sana bu yoksulluk yardımını artık veremeyiz' şeklinde bilgi verdiler. Ben şok oldum çünkü tek göz evede klaıyorum eş ve dostun vermiş olduğu harçlıkla ve Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü tarafında verilen yoksulluk yardımı ile geçiniyordum. Şimdi bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilemiyorum.' iddialarında bulundu.
2000 yılından 2009 yılına kadar aynı zamanda Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü'nde yoksulluk yardımı aldığını da savunan Yurtsever, 2004'te annesinin öldüğünü annesi öldükten sonrada fakirlik maaşını almaya devam ettiğini idda ederek, 2009 yılında yoksulluk maaşının kesildiğini bu maaşın kesilmesinden sonra dolandırıldığını öğrendiğini ileri sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com