"Okyanus ötesine tutunmadan iktidar olacağız"

"Okyanus ötesine tutunmadan iktidar olacağız"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 10. Olağan Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda başladı.
MHP lideri Devlet Bahçeli kurultayda yaptığı konuşmada AKP hükümetini topa tuttu.
 
İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:
 
"TÜRKEŞ'İ RAHMETLE ANIYORUZ"
 
"- Türk dünyasının her köşesinden bereket ve güzellikleri bu salona taşıyan sayın misafirler milliyetçi hareketi yükseltme amacından taviz vermeyen dava arkadaşlarım... 
 
-Vatan sevgisinin ülkü ve ilke mücadelesinin eşsiz temsilcileri yiğit bozkurtlarım... Nezaketin timsali olan sevgili asenalar... Medyamızın her biri birbirinden kıymetli temsilcileri. Bugün Ankara bir başka güzel. Ankara bir başka görünmektedir. Bugün Ankara kutlu hareketimizin sevincine ev sahipliği yapıyor...
 
- Partimizin 10. Olağan Büyük Kurultayı'nın hayırlı uğurlu olmasını rabbimden niyaz ediyorum. 
 
-Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi, Alparslan Türkeş'i rahmet ve minnetle anıyorum.
 
- Aş bekleyen çocuklar, iş bekleyen gençler, ekmek bekleyen fukaralar, gelecek endişesi taşıyan herkes 3 hilale umut bağladı. 
 
- Sizler kardeşliğin, kaderdaşlığın bağlarını getirdiniz. Sefa geldiniz... 
 
- Akdeniz'in hatıralarını, Ege'nin meydan okuyuşunu getirdiniz. Sefa geldiniz. 3 kıtada at sürmüş kutlu ceddimizin yüksek hedeflerini getirdiniz. Sefa getirdiniz... 
 
- Semerkant'tan Ali Kuşçu'nun, Buhara'dan İmam Buhari'nin bilgeliğini getirdiniz. Sefa geldiniz. Kaşgar'dan Mahmud'un, Türkistan'dan Dedem Korkut'un öğütlerini getirdiniz. Sefa geldiniz...
 
- Ötüken'den mukadderatı, Orhun'dan çağları aşan kutlu mesajları getirdiniz. Sefa geldiniz. 
 
- Samsun'dan Ali Bülent Orkan'ın, Elazığ'dan Cevdet Karakaş'ın, Trabzon'dan İsmet Şahin'in, Ankara'dan Mustafa Pehlivanoğlu'nun 12 Eylül katilliğiyle kalan hesabını getirdiniz... Sefa geldiniz...
 
- Türklüğü gururla sahiplendiniz. Sefalar getirdiniz...
 
- Varlığı dosta güven, düşmana korku salan vatan aşıkları hoşgeldiniz... Şehitler ölmez, vatan bölünmez diyen yürekler hoşgeldiniz... 
 
- Bugün kimler yok ki. Heyecan pınarımız Mehmet Emin Yurdakul bey burada, milliyetçiliğin düşmeyecek kalelerinden Peyami Safa bey burada. Hepsini rahmetle anıyorum. 
 
- Bir kere yükselen bayrak bir daha inmeyecek. Türk vatanı ihanete direniyor. Teminat sizsiniz. 
 
"BOP EŞBAŞKANINA İNAT BURADAYIZ"
 
-BOP eşbaşkanına, ihanet yoldaşlarına inat biz buradayız.
 
- AKP zihniyeti Barzani'yle gurur duymuştu. Az kalsın İmralı canisiyle gurur duyduğunu ilan edecekti. AKP tercihini yapmıştır. Karanlık tercihini gerçekleştirmiştir. Bizim gurur kaynağımız Türk dünyasının her biri birbirinden değerli siz misafirlerimizsiniz. 
 
- AKP Kandil çetesinden medet umsun. Başbakan şeref kartını İmralı'ya gömsün. Siz bunların hiçbirine aldırmayın. Türk milletinin gerçek övünç isimleri buradadır. 
 
- AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter. AKP Oslo'da düşmanla masaya otursun. Biz sizlerle olalım yeter. 
 
"AKP'NİN GURURU EMPERYALİSTLERDİR"
 
- AKP'nin gururu emperyalistlerdir. 
 
- Türk milletinin varlığını koruma, yükseltme ve onu ebediyete götürme fikrine uygun olmayan hiçbir hareket Türk milleti için meşru olamaz. 
 
- MHP Türkiye merkezli yeni bir medeniyet tesis etme anlayışını kendine siyasi misyon olarak kabul etmiştir. 
 
- AKP'nin bu projemizi kopya etmesi hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. 2023 projesini aziz milletimizin önüne taşıyan şahsım ve Milliyetçi Hareket Partisi'dir.
 
- AKP'nin neden olduğu 2. Fetret Devri kapandıktan sonra süper güç Türkiye'ye ulaşma konusunda en önemli engel bertaraf edilecek. 
 
"ERDOĞAN'IN 2071 HEDEFİ ALDATMADIR"
 
- Erdoğan'ın 2071 hedefi tamamen aldatmadır. Bu gidişle Malazgirt zaferinin yıl dönümünde Allah muhafaza millet kalmayacaktır. 
 
- Başbakan'ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur.
 
- Ülkücü Batı Trakya'daki kimlik ve inanç mücadelesidir. Ülkücü Filistin sokaklarındaki mazlumların sesidir. Kerbela'daki vicdansızlığın alacaklısıdır. Ülkücü Çeçenistan'da sönen hayallerin takipçisidir. Ülkücü Bosna'da yıkılan hayallerin tamircisidir. Ülkücü zorbaya teslim olmaz. 
 
- Okyanus ötesine tutunmadan Türk milletinin iktidarını kuracağımızı ispatlayacağız. 
 
- Milliyetçilikte umutsuzluk yoktur. Milletinin adını, tarihini, dilini yıpratan, düşmanını kardeş sayan bir yönetim anlayışının bu söylediklerimizi anlaması söz konusu değildir. 
 
"AKP EKONOMİYİ İPOTEK ETTİRDİ"
 
- Türkiye 10 yıldır AKP iktidarı tarafından yönetilmektedir. Türk milleti AKP hükümetinin altında perişan olmuştur. milli varlıklarımız kuşatmaya alınmıştır. AKP ile birlikte tavizin ismi dik duruş, krizin ismi fırsat, yoksulluğun ismi gelişme, teröristle pazarlığın ismi barış, küresel projelere başkanlık yapmanın ismi ise itibar olarak belirtilmiştir. 
 
- AKP ekonomiyi küresel dostlarına ipotek ettirmiştir. AKP kanlı saldırıların önünü açmıştır. 
 
- AKP'nin neden olduğu tehlikeler artık hiçbir şeye sığmayacak kadar ağırlaşmıştır. 
 
- AKP'ye yıllardır 'Türk milletinin kimliğiyle uğraşmayın' dedik. Haklı çıktık. 'Yıkım projesinden vazgeçin' dedik haklı çıktık. 'Kandil'e Türk bayrağı dikin' dedik, haklı çıktık. 
 
- 'Alt kültürleri tanıma şuursuzluuğunu bırakın, bölücükle başedemezsiniz' dedik, haklı çıktık.
 
- 'Dersim isyanını alkışlamayın, isyancıları kutsamayın' dedik, haklı çıktık. 
 
- 'Komşu coğrafyalardaki isyana taraf olmayın yoksa Türkiye'yi meçhule sürüklersiniz' dedik, haklı çıktık. Bizim eleştirilerimiz temelsiz olmadı. 
 
- MHP bir ve tek olarak büyük Türk milletinin yanındadır. "Türk milleti, sensiz asla" sözü ve kararlılığı buradan beslenmektedir.
 
"İÇERİYE ATILAN ASKERLERİ UNUTMUŞ DEĞİLİZ"
 
- Biz içeriye atılan gazetecileri, askerleri, okyanus ötesi vesayetinde bulunanları, kötü adamları, itibarımızı sıfıra indirmeye çalışan şerefsizlikleri unutmuş değiliz. Bunları unuttuğumuzu ağzına dolayanlar kimlerin ipine tutunduklarını görmeli ve bunu itiraf etmeliler. 
 
-Bu uğursuz gecenin sabahı yakındır. Bizim Türk milletine yan bakan herkesle hesabımız vardır. Bizim İmralı düşkünleriyle hesabımız vardır. Bizim zorbalarla hesabımız vardır. Bu hesap kapanmadan rahatlık bize uzaktır. 
 
- Türkiye BOP'un tetikçisi konumuna gelmiştir. 
 
"TÜRKİYE'DE KÜRT SORUNU YOKTUR"
 
- Bugün sözde Kürt sorunu etrafında buluşanlar milli vicdandan yoksundurlar. Biz beraberce yurdumuza alçakları uğratmadık. Biz istiklal ruhunda beraberce can verdik. Vatanımızın suyunda, insanımızın gözyaşında beraberce bulunduk. aynı tende can, aynı tarihte şan, aynı ezelde karındaş olduk. 
 
- Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Türk milleti üzerinde oynan oyunlar vardır. Sözde Kürt sorunu bölücü terörün kanlı eylemlerini sakladığı ihanet kılıcıdır. Türk milleti mozaik değildir. 
 
- Sözde Kürt sorunu koza gibi örülmekte, bölücülük maalesef bal vermektedir. Böyle giderse İmralı canisinin serbest kalması gündeme gelecektir. Belediyeler Yasası ile Türkiye federasyon politikasına sokulacaktır. 
 
"HEPSİNE GÜNÜNÜ GÖSTERİRİZ"
 
- Bize çözüm karşıtı diyorlar. Bırakın desinler. Bizim tarafımız da belli, duruşumuz da ortada. Biz milli hafızamızı kaybetmedik. 
 
- AKP ve CHP emperyalist güdümlü, sözde aydınlar tarafından alkışlansın bizim gündemimizde bile değildir. Alayı birlik olsun. Hepsine yeteriz. Hepsine gününü gösteririz. 
 
- Bölücülük çıkmaz sokaktır. AKP iktidarı döneminde terör tırmanmış, bölücü talepler siyaset sahnesine taşınmış, AKP hükümeti eliyle PKK ve İmralı canisi ile müzakere süreci başlatılmıştır. Terörle mücadele zaafa uğratılmıştır. AKP Barzani'ye teslim olmuştur.
 
- Belirlediğimiz bu husuların herkes tarafından bilinmesini istiyoruz:
 
Türkiye devleti sokakta bulunmamıştır. Teröre ve AKP'ye de teslim edilmeyecektir. 
 
Türkiye Cumhuriyeti tektir.
 
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve sahibi topyekun büyük Türk milletidir. 
 
Türklük vazgeçilmez kimliğimizdir. 
 
Türk milletine yeni kimlik ve yeni isim arayışları boş ve nafile faaliyetler olarak kalmaya mahkumdur.
 
Türk milleti varsa Türkiye Cumhuriyeti devleti de ilelebet payidar kalacaktır. 
 
Türkiye bizimdir."  (EAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com