"Olabilecek her türlü darbe ülkeyi geriye götürür"

"Olabilecek her türlü darbe ülkeyi geriye götürür"
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, darbelere karşı olduklarını belirterek, "Darbe girişiminde kim bulunursa DSP'yi karşısında bulur" dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, darbelere karşı olduklarını belirterek, 'Darbe girişiminde kim bulunursa DSP'yi karşısında bulur' dedi.

Partisinin İl Başkanlığı Kongresi'ne katılmak üzere Afyonkarahisar'a gelen DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, her türlü darbenin ülkeyi geri götüreceğini söyledi. Kongre öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erçelebi, darbe planlarına, Anayasa değişikliği ve Ergenekon iddianamesinde yer alan Mehmet Haberal'ın Bülent Ecevit'i öldürdüğü iddialarına da cevap verdi. Erçelebi, darbe yapmaya kalkanların karşısında DSP'yi bulacaklarını belirterek, 'Biz Türkiye'de darbe
olacağına inanmıyoruz. Aslında 12 Eylül'den sonra 3 Kasım 2002'de bir sivil darbe yapılmış ve bu sivil darbenin ürünü olarak AK Parti iktidara gelmiştir. Türkiye'de herhangi bir darbenin olabileceğini düşünmüyoruz. Böyle bir girişimde kim bulunursa DSP'yi karşısında bulur. Çünkü her türlü darbe Türkiye'yi geriye götürür. Halkın refah düzeyini düşürür diye düşünüyoruz' dedi.
'YAPILAN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ AK PARTİ VE BAŞBAKANI KURTARMA DEĞİŞİKLİĞİDİR'
Yapılan Anayasa değişikliğinin demokratikleşmeye herhangi bir katkı sağlamayacağını savunan Erçelebi, Anayasa değişikliğinin AK Partiyi ve Başbakan'ı kurtarma değişikliği olduğunu iddia eti. Erçelebi, 'Şuanda yapılan Anayasa değişikliği Türkiye'nin demokratikleşmesine herhangi bir katkı koymuyor. Bu da aynı 12 Eylül Anayasası gibi bir darbe değişikliğidir. Çünkü Türkiye'nin demokratikleşmesi için önce Seçim Kanunu'nda, Siyasi Partiler Kanunu'nda değişiklik yapmak gerekir. Bunları yapmak daha kolaydır.
Şuanda yapılan Anayasa değişikliği sadece AK Parti'yi ve Sayın Başbakan'ı kurtarma değişikliğidir diye düşünüyoruz' diye konuştu.

'KİM BU İDDİALARI ORTAYA ATTI İSE İSPAT ETSİN'
Ergenekon iddianamesinde Ankara Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın Bülent Ecevit'i tedavi gördüğü süre içerisinde öldürmek istediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını da söyleyen Erçelebi, 'Bu iddiaları kim ortaya atıyorsa ispat etsin' diyerek partisinin İzmir Milletvekili Recai Birgül'e yüklendi. Erçelebi, 'Sayın Mehmet Haberal bir hekim olarak gereken görevini yapmıştır. İddiaları kim ortaya atıyorsa bunu da ispat etmek zorundadır. Bu iddiaları atan kişi, o zaman merhum
Bülent Ecevit'in koruma müdürü idi. Sorarlar insana sen koruma müdürüydün, gerekli tedbirleri niye almadın diye. O nedenle Sayın Haberal'ın herhangi bir olumsuz dahili yoktur.
Rahmetli Ecevit, Başkent Üniversitesi'nden ayrıldıktan sonra aynı hastanenin doktorları 4 ay daha evde tedaviye devam ettiler. Haberal'ın da dediği gibi rahmetli Ecevit, Başkent Hastanesi'nden çıktıktan sonra 4 yıl daha yaşadı' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com