Olağanüstü toplantı bugün

Olağanüstü toplantı bugün
TBMM Genel Kurulu, CHP'nin yaptığı başvuru üzerine saat 15.00'te olağanüstü toplanacak. Toplatıya sadece BDP katılıyor.
TBMM Genel Kurulu, özellikle Hakkari ve Şemdinli’de yaşanan cephe savaşı ile Suriye'deki gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplanacak. Toplantının çağrısı CHP tarafından geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Hükümet partisi olumsuz yanıt verince de CHP Meclis Başkanlığı’na 124 imzalı başvuru yapmış ve bugüne tarih verilmişti. Olağanüstü toplantı bugün saat 15.00'te gerçekleşecek. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un yönetmesi bekleniyor.
 
TOPLANTI YETER SAYISI: 184
 
Başkanvekili, birleşimi açabilmek için toplantı yeter sayısı arayacak. AKP ve MHP'nin, CHP'nin toplantı çağrısına olumsuz yanıt vermesi nedeniyle, İçtüzük gereği Genel Kurul'da 184 olan toplantı yeter sayısına ulaşılamadığının anlaşılması durumunda, birleşimin kapatılacağı bildirildi. BDP’nin toplantıya katılması bekleniyor.
 
Olağanüstü toplantılarla ilgili geçmiş uygulamalarda birkaç istisna dışında Başkanvekili'nin yoklama yaptığı belirtildi.
 
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP'nin 124 imzalı başvurusu üzerine Genel Kurulu, saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırmıştı.
 
Bu arada, Meclis'te CHP Grubu da toplanacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 13.30'da toplanacak olan CHP grubunda ardından da olağanüstü toplantı çağrısının gerekçelerini anlatması ve bu konuda yöneltilen eleştirilere cevap vermesi bekleniyor. BDP’nin de grup toplantısı yapması bekleniyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com