Olay Adam Konuştu

Olay Adam Konuştu
G.Birliği-F.Bahçe maçının 'Olay Adamı' Nihat Mızrak konuştu...

“Ankara'da hava çok karlıydı. Kar taneleri gözüme ok gibi saplanıyordu. Lugano'nun golünde topun rakipten geldiğini sandım. Ne F.Bahçe başkanının ne de yardımcısının nereli olduğunu bilirim. Hayretler içinde kaldım”

Türkiye 2 gündür onun verdiği kararları konuşuyor, kararların arkasında olduğu iddia edilen 'bağlantıları' tartışıyor. Nihat Mızrak'tan söz ediyoruz. Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçının tecrübeli yan hakeminden...

Geçen sezon kritik pozisyonlardaki isabetli kararlarıyla “Milimetrik ofsaytı kaçırmıyor” dedirten Mızrak'ın, 19 Mayıs Stadı'nda Fenerbahçe'nin Lugano ile bulduğu ilk golde açık ofsaytı kaçırması, önce Trabzon, ardından Beşiktaş ve Gençlerbirliği'nin tepkilerine neden olmuştu.

'Olay hakem' şok suçlamaların ardından yakın çevresine dert yanarken kendisini savundu. Maç günü havasının çok karlı olduğunu hatırlatarak söze giren Mızrak, “Hava gerçekten çok kötüydü. Kar taneleri gözümün içine ok gibi saplanıyordu. Böyle bir karlı havada koşmanın ve karar vermenin ne kadar zor olduğunu ancak yaşayan bilir. Lugano'nun attığı golde topun rakipten geldiğini sandım. Golden sonra bir kıpırdanma olduğunda o şüphe duydum” ifadelerini kullandı.

'ÖMRÜMDE GÖRMEDİM!'

Verilen hatalı kararın altında Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir'le aralarındaki 'hemşehriliğin' aranması da Mızrak'ı oldukça şaşırtmış. Diyarbakır bölgesi hakemi, “Ben 12-13 yıldır bu işi yapıyorum. Ne Fenerbahçe Başkanı'nın ne de yardımcısının nereli olduğunu bilirim. Ömrümde karşılaşmadım, konuşmadım. 'Hemşehri' konusunu gazetelerde görünce hayretler içinde kaldım” diyor ve ekliyor: Beynimden vurulmuşa döndüm.

PENALTIYA HİÇ KARIŞMADIM

Ofsayt pozisyonunu süzememesinin yanında F.Bahçe lehine verilen penaltı nedeniyle de suçlanan Nihat Mızrak, bu pozisyonla ilgili olarak da soru işaretlerini kaldırdı. Niang'la kaleci Serdar Kulbilge arasındaki mücadeleye kendisinin bir yorumu olmadığını belirten Mızrak, “Penaltıya ben hiç karışmadım. Kararı tamamen orta hakem Özgür Yankaya verdi” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com