Olay savcı Artı 1'e konuştu

Olay savcı Artı 1'e konuştu
Son HSYK kararnamesiyle 96 hakim ve savcının görev yeri değişti. Görev yeri değişen savcılar arasında çok konuşulan İzmir Başsavcısı vardı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün parti grubunda 'dehşet belgesi'ni açıkladı. Belge bir tutanaktı. Tutanakta, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Hüseyin Baş'ın imzası vardı. Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'in kendisini arayarak soruşturmanın durdurulması yönünde bir talepte bulunduğunu tutanak altına alan Hüseyin Baş dün HSYK kararnamesiyle Samsun Bölge İdare Mahkemesi'ne gönderildi.
 
"CEMAATÇİ DEĞİLİM"
 
Türkiye'nin konuştuğu savcı Hüseyin Baş Artı Bir TV Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Oğhan'a konuştu. 
 
"Daha önce böyle bir müdahale oldu mu?" sorusuna "Ben devlet memuruyum. Zaten yazacaklarımı o tutanakta yazdım." diye cevap verdi. Savcı Hüseyin Baş, "Cemaatçi misiniz?" sorusuna ise "İşte bu konuda konuşabilirim. Biz sadece hakkın ve hukukun yanında görev yapan devlet memuruyum. Kesinlikle cemaatçi değilim" diye konuştu..


 
İZMİR'DEKİ OPERASYON
 
İstanbul merkezli 17 Aralık operasyonunun ardından İzmir merkezli bir operasyon daha gerçekleştirilmişti. İzmir TCDD Liman İşletmesinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda İzmir Kaçakçılık ve Mali Suç şubesi ekipleri, Ulaştırma Bakanlığına bağlı TCDD Liman İşletme Müdürlüğü ve bağlı bulunduğu daire başkanlıklarına yönelik operasyon düzenlemişti. İhaleye fesat karıştırmak ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltı kararı alınan isimlerden birisi de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın bacanağıydı. Yıldırım'ın bacanağı gözaltı kararından bir kaç gün sonra emniyete gitmiş ve ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com