Olay Vali hakkında skandal iddialar!

Olay Vali hakkında skandal iddialar!
10 Kasım Atatürk'ü Anma Programında vatandaşa 'gavat' diyen Vali hakkında skandal iddalar.
AKP Hüküetinin koruma altına aldığı Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş hakkında başka iddilarlar da ortaya atıldı. AKP Adana Milletvekili Ali Küçükaydın'ın da bizzat İçişleri Bakanı Muammer Güler'e şikâyet ettiği Adana Valisi Coş'la ilgili TBMM'ye şikayet dilekçeleri yağıyor. Yapılan şikayetlerde  "Yasadışı telefon dinlemeleri", yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları yer alıyor.
 
Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Milletvekili Mehmet Kesimoğlu Coş'un milletvekillerini ve belediye başkanlarını da dinlettiği iddialarını, valiyle ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını, kimlerin yasadışı dinlendiği konularını İçişleri Bakanı Muammer Güler'e sordu.
 
Güler, "Valilerin telefon dinleme veya dinletme konusunda hiçbir görevi ve yetkilerinin olmadığı" yanıtını vermekle yetindi. Ancak İçişleri Bakanlığı'nın Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş hakkında hiçbir işlem yapılmadığı öğrenildi.
 
 Bakanlığın yanıtında Coş'un, hakkındaki yolsuzluk, usulsüzlük, yasadışı dinleme iddialarını Meclis'e ve ilgili makamlara "şikâyet mektupları" ile haber yapan gazeteciler hakkında dava açtığını ortaya koydu. 
 
 Vali Çoş kendisi hakkında haber yapan gazetecileri de mahkemeye verdi. Ayrıca Çoş kendisi hakkında TBMM'ye şikayet dilekçeleri gönderenleri de mahkemeye verdi. Çoş'un şikayet dilekçeleri gönderenlerin isimlerini nasıl öğrenildiği bilinmiyor.
 
 Coş'la ilgili özellikle geçen yıl birçok milletvekiline gelen ihbar mektuplarında Kırklareli Valiliği döneminde bir doktoru "taciz ettiği", il özel idaresinin ihalelerini, kendi kurdurduğu bir şirkete verdiği iddialarına da yer verilmişti.
 
 Vali Çoş 10 Kasım'da kendisini protesto eden 10 kişiye 186'şar lira ceza verilmesini sağlamış, sosyal medyada kendisini 'Şuayyip' karekterine benzeten  89 kişi hakkında dava açtığı öğrenildi.
 
  Coş, 8 ay önce kendisi hakkında "Assolist Vali" kapağı yapan mizah dergisi Uykusuz'a da dava açmıştı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com