Olay yaratan pozisyon! İşte piero kararı!..

Olay yaratan pozisyon! İşte piero kararı!..
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçta ilk 10 dakika içinde yaşanan bir pozisyon devamında tartışmaları da getirdi. Egemen Korkmaz topu çizgiden çevirdi ve...

Spor Toto Süper Lig'de 22. hafta mücadelesinde Trabzonspor'un Avni Aker Stadı'nda konuğu Fenerbahçe'ydi.

Tempolu başlayan maçta 6. dakikada yaşanan bir pozisyon ise karşılaşmanın ilk yarısına damga vurdu. Fenerbahçeli Bekir İrtegün, Trabzonlu Janko'nun presinden kurtulmak için topu kalecisi Volkan Demirel'e yollamak istedi. Bekir'in pası kısa düşerken, Volkan ceza sahası önüne gelerek topu ayaklarıyla uğraştırdı. Orta sahada Adrian topu aldığı gibi kaleye yolladı. Ne olduysa bundan sonra oldu...Egemen Korkmaz ve Volkan Demirel birlikte kaleye koşarken çizgide topu Egemen kafa ile topu kale sahasından uzaklaştırdı. Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım ve yardımcı hakemleri pozisyona devam ederken Trabzonsporlu taraftarlar ve futbolcular pozisyonun gol olduğu gerekçesiyle büyük itirazı vardı. Yan hakem Asım Yusuf Öz pozisyona en yakın olan isimdi ve pozisyonu gol olarak değerlendirmedi ve tartışmalar başladı.

Lig TV'de yayınlanan Maraton programında maçtan sonra bilgisayarlar aracılığı ile oluşturulan piero görüntüleri de yayınlandı. Bu görüntüler de topun çizgiden geçtiği gösterildi.

YORUMLAR

Radyospor'a canlı bağlantı yapan eski MHK başkanı Bülent Yavuz, topun tamamının çizgiyi geçmediğini ve bu şekilde gol olarak değerlendirilemeyeceğini, hakemin doğru bir karar verdiğini söyledi.

MARKUS MERK (LİG TV)

"Öncelikle Adrian'ı tebrik etmek gerekiyor; çok isabetli bir şut çıkardı. Egemen'i de tebrik etmek lazım, pozisyonu iyi okudu ve kaleye koştu. Topun çoğu çizginin gerisinde ama tamamı değil. Kurala göre hepsinin geçmesi lazım. Yüzde 80'i çizginin gerisinde ama yüzde 100'ü değil. Bunu hiçbir yardımcı göremez. Kolay pozisyon değil. Benim fikrime göre bu pozisyon gol değil. Kale çizgi hakemi de olsa bu pozisyonu göremeyebilir. Bu pozisyonda hakemi suçlayamayız"

RIDVAN DİLMEN (NTVSPOR)

"İzlediğimiz kadarıyla geçmiş de olabilir geçmemiş de olabilir. Yardımcı hakemin yakalama şansı yok. Gördüğümüz kadarıyla hakem yanlış bir karar vermedi."

ESKİ HAKEM MUHİTTİN BOŞAT:

Egemen'in kale içinden çıkarttığı topun çizgiyi geçip geçmediğini görebilmek için yardımcı hakemin tam kale çizgisi üstünde olması gerekir

Bu tür pozisyonların hatasız tam çözümü için de gol çizgisi teknolojisinin kullanılması gerekir.

(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com